/ DANIEL DAL ZENNARO

Serie A: AC Milan znów zawiódł i spadł na 7. miejsce! Thiago Cionek w dobrej formie

Konrad Kostorz

AC Milan po porażce ze zdegradowanym już Hellasem Werona (1:2) z trudem zremisował z przedostatnim w tabeli Frosinone Calcio (3:3). Po 90 minut rozegrali Piotr Zieliński, Paweł Wszołek i Thiago Cionek.

Po niedzielnej przegranej Milan spadł na 7. miejsce w tabeli, które nie gwarantuje startu w Lidze Europy. Zespół Cristiana Brocchiego traci teraz punkt do US Sassuolo i przy obecnej formie tego dystansu raczej nie zniweluje. Do LE może jeszcze awansować przez Puchar Włoch, ale trudno prognozować, że w finale pokona rozpędzony Juventus Turyn.

W spotkaniu z Frosinone Gianluigi Donnarumma już w pierwszej połowie dwukrotnie się nie popisał. Najpierw strzałem z dystansu zaskoczył go Luca Paganini, a następnie 17-latek skapitulował po uderzeniu z ponad 35 metrów w wykonaniu  z rzutu wolnego Olivera Kragla!

Świetnej okazji do zmniejszenia dystansu nie wykorzystał w 49. minucie Mario Balotelli. Napastnik Milan oddał słabej jakości strzał z rzutu karnego i Francesco Bardi zdołał odbić piłkę. Po chwili trafił wprawdzie z najbliższej odległości Carlos Bacca, ale Frosinone odpowiedziało golem Federico Dionisiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Rossoneri podnieśli się i zdołali uratować remis. Najpierw efektowną przewrotką trafił Luca Antonelli, a wynik ustalił w doliczonym czasie gr z 11 metrów Jeremy Menez. Fanów Milanu remis z beniaminkiem z pewnością jednak nie satysfakcjonuje.

US Palermo uciekło ze strefy spadkowej! Sycylijczycy po zwycięstwie 2:0 nad Frosinone pokonali w takim samym stosunku wyżej notowaną Sampdorię. Thiago Cionek tydzień temu rozegrał 90 minut i tym razem również wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Trener Davide Ballardini zaufał reprezentantowi Polski i na razie nie może być rozczarowany. Być może Cionek jeszcze przekona do siebie Adama Nawałkę przed Euro 2016.

Piotr Zieliński zmarnował świetną okazję w pierwszej połowie meczu z Bologną, w którym obie drużyny grały już tylko o prestiż. Nie zdołał wygrać pojedynku sam na sam z Antonio Mirante. Polski pomocnik pozostał na boisku do ostatniego gwizdka, a bezbramkowy remis sprawia, że Empoli wciąż wyprzedza beniaminka.

Paweł Wszołek należał do najaktywniejszych piłkarzy Hellasu w spotkaniu z Sassuolo, ale jego wysiłki nie przełożyły się na zdobycz bramkową. Drużyna z Werony dzielnie walczyła ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem, lecz ostatecznie miała zbyt mało argumentów. Dominik Furman usiadł na ławce i wciąż nie doczekał się debiutu w Serie A.

AC Milan - Frosinone Calcio 3:3 (0:2)
0:1 - Paganini 2'
0:2 - Kragl 44'
1:2 - Bacca 50'
1:3 - Dionisi 54'
2:3 - Antonelli 74'
3:3 - Menez (k.) 90+2'

W 49. minucie Balotelli (Milan) nie wykorzystał rzutu karnego (Bardo obronił).

Empoli FC - Bologna FC 0:0