Materiały prasowe / fot. Mateusz Romian / Twitter / Finału ME w Amp futbolu

Niezwykli kibice! Ponad 40 tys. widzów na finale ME w Amp futbolu

Miłosz Marek

Niesamowitą atmosferę swoim piłkarzom zgotowali tureccy fani w finale mistrzostw Europy w AMP futbolu. Ponad 40 tysięcy widzów obejrzało, jak ich reprezentacja sięga po tytuł najlepszej na Starym Kontynencie.

Amp futbol to rozgrywki piłkarskie dla zawodników po amputacjach kończyn. Dyscyplina rozwija się coraz prężniej, a wydarzenia takie jak niedzielny finał mistrzostw Europy nadają jej coraz większego prestiżu.

Na Vodafone Park, stadionie Besiktasu Stambuł, rozegrano finał ME w którym gospodarze pokonali Anglików. Tureccy kibice znani są ze swojego fanatyzmu i oddania. Tego nie zabrakło również podczas tej imprezy. Najważniejszy mecz turnieju z trybun oglądało 41 tysięcy widzów!

Trzecie miejsce w imprezie zajęła reprezentacja Polski, która w starciu o brąz pokonała Hiszpanów 3:1. Królem strzelców turnieju został Bartosz Łastowski.