The World Games 2017: półfinały nie dla polskich reprezentacji

Krzysztof Kempski

Obie nasze reprezentacje nie sprostały swoim rywalom w ćwierćfinałach The World Games 2017 we Wrocławiu. Nasze panie uległy Hiszpankom, a panowie Brazylijczykom.

Podopieczne Marka Karpińskiego rywalizację z Hiszpanią we wrocławskim turnieju rozpoczęły bardzo obiecująco, od prowadzenia w pierwszym secie 4:0. Korzystny wynik Polki utrzymały przez pierwsze pięć minut. Potem musiały gonić rywalki, ale bezskutecznie (12:16).

Druga partia meczu miała już jednostronny przebieg. Przeciwniczki zdominowały Biało-Czerwone między 13. a 16. minutą rywalizacji. Wypracowały przewagę, której nie miały prawa już stracić. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 i odpadnięciem wicemistrzyń Europy z walki o końcowy sukces.

Zespół będzie teraz walczył o miejsca 5-8. Jeszcze w piątek kadra zagra z Tunezją.

Awans zaprzepaścili także szczypiorniści męskiej reprezentacji naszego kraju. Polacy w spotkaniu ćwierćfinałowym przegrali z Brazylią również w stosunku 0:2. Przegrana w pierwszej partii stała się faktem w ostatnich minutach (14:18).

Większych emocji nie było po zmianie stron. Canarinhos swoją dominację udowodnili już od samego początku. Na dwie minuty przed końcową syreną prowadzili nawet dwunastoma punktami, by ostatecznie ograć Polaków 28:22.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 gracze Krzysztofa Kisiela zmierzą się z Urugwajem.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.