1/4 PP: Faworytki przypieczętowały awans

Maciej Wojs

Szczypiornistki KPR Ruchu Chorzów, Vistal Łączpol Gdynia oraz Zagłębia Lubin przypieczętowały awans do Final Four Pucharu Polski. Stawkę finalistek dopełnia SPR Lublin.

Dziewięciobramkowa zaliczka z pierwszego meczu wystarczyła szczypiornistkom KPR Ruchu Chorzów na wywalczenie awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Podopieczne Zenona Łakomego co prawda zaczęły rewanżowy mecz z KSS Kielce od stanu 0:4, jednak w 20 minucie wygrywały już 9:7. Niebieskie spokojnie kontrolowały przebieg gry do końcowych minut, remisując ostatecznie 29:29. Świetne zawody rozegrały Kamila Skrzyniarz i Monika Migała - obie po 10 bramek.

Swą przewagę z pierwszego starcia powiększyły jeszcze mistrzynie Polski, zawodniczki Vistalu Łączpol Gdynia. Szczypiornistki z Pomorza nie dały szans KPR-owi Jelenia Góra, gromiąc podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak 38:29. Za swój występ na wyróżnienie z pewnością zasłużyły Natasa Krnic (8 trafień) i Emilia Galińska (7 bramek).

Bardziej zacięty przebieg miało starcie w Elblągu, gdzie Start postawił bardzo trudne warunki KGHM Metraco Zagłębiu Lubin. Piłkarki Jerzego Cieplińskiego w 25. minucie prowadziły nawet 13:9, do szatni zeszły jednak z zaledwie jednobramkową przewagą. Po przerwie Miedziowe przejęły kontrolę nad wydarzeniami, na kilka minut przed końcem meczu osiągając trzybramkowe prowadzenie (26:23). Lubinianki do wygranej poprowadziła Kinga Byzdra (9 goli).

16.01.2013 - środa:

KSS Kielce - KPR Ruch Chorzów 29:29 (15:13)
Najwięcej bramek: dla KSS - Kamila Skrzyniarz 10, Joanna Drabik 6; dla Ruchu - Monika Migała 10, Kinga Grzyb 6.

Pierwszy mecz: 33:24 dla Ruchu.
Awans: KPR Ruch Chorzów.

Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 38:29 (20:15)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Natasa Krnic 8, Aleksandra Zych 6, Maria-Loredana Mateescu 6; dla KPR - Emilia Galińska 7, Mariola Wiertelak, Małgorzata Buklarewicz po 5.

Pierwszy mecz: 37:27 dla Vistalu.
Awans: Vistal Łączpol Gdynia.

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:27 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Startu - Aleksandra Jędrzejczyk, Edyta Szymańska po 6, Agnieszka Wolska 5; dla Zagłębia - Kinga Byzdra 9, Anna Pałgan, Sabina Kobzar, Karolina Semeniuk-Olchawa, Vanessa Jelic po 3.

Pierwszy mecz: 36:22 dla Zagłębia.
Awans: KGHM Metraco Zagłębie Lubin.
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.