Czarna seria przerwana - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - AZS Czuwaj Przemyśl

Sabina Szydłowska

W po dziesięciu ligowych porażkach z rzędu szczypiorniści Chrobrego przerwali fatalną passę i pewnie pokonali zespół AZS Czuwaju Przemyśl w meczu 18. kolejki PGNiG Superligi.

Ostatnie ligowe punkty głogowianie wywalczyli w 7. serii spotkań, kiedy to w Przemyślu pokonali właśnie ekipę Czuwaju. W kolejnych dziesięciu kolejkach porażka goniła porażkę, a sytuacja Chrobrego w zestawieniu z meczu na mecz wyglądała coraz mniej różowo.

W dwóch ostatnich spotkaniach PGNiG Superligi gra siódemki z Głogowa mogła napawać optymizmem, jednak do zdobyczy punktowej w starciach z Orlen Wisłą Płock i Azotami Puławy to nie wystarczyło. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego zdawali sobie zatem sprawę, iż potyczki we własnej hali z zamykającym tabelę zespołem beniaminka, o ile myślą o utrzymaniu w najwyższej rozgrywkowej, przegrać już nie mogą.

Gospodarze od początku pojedynek z "Harcerzami" rozpoczęli z impetem. Na tle najsłabszej jak dotąd drużyny rozgrywek prezentowali się bardzo przyzwoicie, szybko wypracowując sobie kilka bramek przewagi. Już po kwadransie wygrywali 10:5 i z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie, co pozwalało im kontrolować wydarzenia na parkiecie. Przemyślanie nie radzili sobie z atakiem pozycyjnym gospodarzy, co ci drudzy skrzętnie wykorzystywali w szybkich kontratakach. Na przerwę Chrobry schodził z 11-bramkową zaliczką, co praktycznie rozstrzygało o zwycięstwie w tym spotkaniu. Niewiele bowiem wskazywało, aby goście z Przemyśla byli w stanie odwrócić losy meczu.

W drugich 30. minutach głogowianie kontynuowali swoją grę, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom. Ważne bramki z drugiej linii zdobywali mało widoczni w ostatnich potyczkach Dominik Płócienniczak i Mariusz Gujski. Mimo wysokiego prowadzenia do gry dolnośląskiego zespołu można było mieć zastrzeżenia. Chrobry zmarnował kilka "setek", które z pewnością powinien zamienić na bramki. Jednak cały czas kontrolował wynik i ostatecznie zwyciężył 40:26.

Miejscowi nie ustrzegli się więc błędów, a przy lepszej skuteczności mogli wygrać jeszcze wyżej. Jednak pewne i wysokie zwycięstwo chociażby w pewnym stopniu może odbudować morale głogowian i uwierzyć, iż drzemie w nich potencjał na miano gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

SPR Chrobry Głogów - Czuwaj Przemyśl 40:26 (20:9)

SPR Chrobry: Stachera, Zapora - Ścigaj 8, Jankowski 5, Bednarek 4, Gujski 4, Płócienniczak 5, Kuta 2, Świtała 4, Czekałowskki 3, Płaczek 3, Wysokiński 2, Mochocki.