Francja: Paris Saint-Germain HB i St. Raphael zagrają o Superpuchar kraju

Maciej Wojs

W piątek rozegrane zostały półfinałowe mecze Trophee des Champions, turnieju o Superpuchar Francji. Awans do finału zmagań wywalczyły Saint Raphael Var HB oraz Paris Saint-Germain HB, dla którego dziewięć bramek zdobył Mikkel Hansen.

Mistrzowie Francji przed startem piątkowych gier wskazywani byli na głównych faworytów turnieju. Podopieczni Zvonimira Serdarusicia co prawda nie zachwycili w półfinałowej potyczce z HBC Nantes, jednak zasłużenie wywalczyli sobie awans do sobotniego finału.

Podobnie jak to miało miejsce podczas zeszłotygodniowego towarzyskiego meczu z Vive Tauronem Kielce w Krakowie, liderami ekipy ze stolicy Francji byli Mikkel Hansen oraz Nikola Karabatić. To właśnie indywidualne umiejętności tej dwójki zadecydowały o piątkowym zwycięstwie PSG. W 51. minucie Nantes remisowało bowiem jeszcze 24:24, ale wówczas sprawy w swoje ręce wzięli Hansen i starszy z braci Karabaticiów.

Duński rozgrywający zakończył spotkanie z dziewięcioma trafieniami na swym koncie, z kolei Karabatić zdobył pięć bramek. Z dobrej strony pokazał się ponadto Xavier Barachet, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy Nantes. Paryżanie wygrali ostatecznie 30:28.

Ich rywalem w finale będzie Saint Raphael Var HB, które w piątkowym meczu okazało się lepsze od wicemistrza kraju, Montpellier Agglomeration HB. Losy spotkania rozstrzygnięte zostały już w pierwszej połowie, po której St. Raphael prowadziło 18:9. Zawodnicy Montpellier po przerwie zerwali się do odrabiania strat, ale do odwrócenia losów meczu nie wystarczyła im nawet siedmiobramkowa seria między 31. a 37. minutą gry.

Sobotni finał o Trophee des Champions zaplanowany został na godz. 19:30. O 17:00 odbędzie się z kolei spotkanie o 3. miejsce w turnieju.