Real Astromal - Polski Cukier Pomezania: Gospodarze wygrali z kontuzjami

Michał Gałęzewski

Zespół Realu Astromal Leszno wygrał z Polskim Cukrem Pomezanią mecz w grupie A I ligi mężczyzn. Obie drużyny zagrały w zdziesiątkowanych składach, dodatkowo w końcówce doznały kolejnych osłabień.

Kadrę leszczyńskiego klubu uzupełnili juniorzy, którzy ze względu na wagę spotkania nie dostali jednak szansy na wyjście na boisko. Polski Cukier Pomezania przyjechała natomiast w dwunastoosobowym składzie, bez kilku ważnych zawodników.

Od początku spotkania bardzo dobrze w ataku grał Mateusz Wiak, który już w 8. minucie miał na swoim koncie trzy trafienia. Zespół z Malborka miał minimalną przewagę i gdy w 23. minucie do leszczyńskiej bramki trafił Maciej Dawidowski, goście prowadzili 9:7.

Sygnał do ataków leszczynian dał Dawid Wesołek. To po jego trafieniu ponownie przewagę uzyskali gospodarze. Gracze z Wielkopolski do przerwy walczyli o to, by móc zacząć drugą część spotkania z minimalnym zapasem. W końcu im się to udało i prowadzili 13:12.

Od początku drugiej połowy Real Astromal zaczął budować przewagę. Dobrze grał Marcin Giernas, a gdy na 16 minut przed końcem trafił Jakub Wierucki, było już 21:16. Polski Cukier Pomezania zmniejszyła stratę do dwóch bramek, ale ponownie zaatakował Real Astromal i na osiem minut przed końcem było 27:21.

Gospodarze kończyli mecz bez Mateusza Nowaka i Piotra Łuczaka, którzy otrzymali czerwone kartki z gradacji kar. Bezpośrednie wykluczenie do końca meczu otrzymał też Marek Boneczko. W końcówce goście zbliżyli się ponownie do drużyny z Leszna, ale podopieczni Ryszarda Kmiecika nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się rezultatem 30:27.

Real Astromal Leszno - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:27 (13:12)

Real Astromal: Musiał, Kruk, Skorupiński - Krystkowiak 8, Giernas 7, Wierucki 4, Wesołek 4, Łuczak 3, Szkudelski 2, Nowak 2 oraz Frieske.