Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Sukces Kamila Majchrzaka w Genewie. Pokonał rozstawionego rywala

Marcin Motyka

Kamil Majchrzak awansował do II rundy turnieju ATP 250 w Genewie. W niedzielę Polak po trzysetowym meczu pokonał rozstawionego z numerem ósmym Aleksandra Bublika.

Kamil Majchrzak skorzystał z ostatniej możliwości gry przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem i zdecydował się na udział w turnieju ATP w Genewie. Polak rozpoczął rywalizację w niedzielę i w meczu I rundy pokonał 6:1, 6:7(4), 6:3 rozstawionego z numerem ósmym Aleksandra Bublika.

Pierwszego seta Majchrzak wygrał gładko, w 20 minut. W drugim było już o wiele trudniej. Piotrkowianin nie znalazł sposobu na przełamanie serwisu rywala i doszło do tie breaka, w którym Bublik od stanu 4-4 zdobył trzy punkty z rzędu.

W decydującym secie Majchrzak przetrzymał trudne chwile, kiedy to musiał bronić break pointów, a w końcówce przejął inicjatywę. Polak wygrał trzy końcowe gemy spotkania i mógł cieszyć się z sukcesu.

Majchrzak w niedzielę zaserwował trzy asy, ani razu nie został przełamany i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów. W II rundzie Polak zmierzy się z Dominikiem Thiemem, mistrzem US Open 2020, bądź z kwalifikantem Marco Cecchinato.

Drugi niedzielny mecz I rundy Gonet Geneva Open również zakończył się porażką rozstawionego tenisisty. Oznaczony numerem szóstym Tommy Paul przegrał 5:7, 7:6(3), 4:6 z Tallonem Griekspoorem.

W niedzielę odbyły się też decydujące spotkania w kwalifikacjach. Oprócz wspomnianego Cecchinato, miejsca w głównej drabince wywalczyli także Johan Nikles, Christopher O'Connell i Facundo Bagnis.