Roland Garros: Radwańska zrewanżowała się Wickmayer i jest w 1/8 finału

Po raz trzeci w karierze Agnieszka Radwańska awansowała do IV rundy międzynarodowych mistrzostw Francji w Paryżu. W meczu 1/16 finału krakowianka pokonała (6:4, 6:4 w 1h17') Yaninę Wickmayer. Kolejną rywalką będzie w poniedziałek Maria Szarapowa.

Agnieszka Radwańska, 22 lata, zagra w poniedziałek z Szarapową o swój piąty wielkoszlemowy ćwierćfinał (foto EPA)

Krakowianka wzięła na Belgijce rewanż za porażkę poniesioną w ubiegłym sezonie w Bydgoszczy w Pucharze Federacji. Polka przegrała wówczas w dramatycznych okolicznościach nie wykorzystując prowadzenia 6:1, 3:0 i dwóch break pointów na 4:0 oraz trzech piłek meczowych w tie breaku II seta. Radwańska odniosła trzecie zwycięstwo bez straty seta i powtórzyła swój najlepszy wynik w Paryżu z 2008 i 2009 roku.

CZYTAJ: Falla zatrzymał Kubota w III rundzie

I SET Do stanu 3:3 obie tenisistki pewnie utrzymywały swoje podania, wtedy grająca kombinacyjnie Radwańska i w siódmym gemie przełamała półfinalistkę US Open 2009. Po utrzymaniu własnego podania krakowianka prowadziła 5:3. Wickmayer postraszyła jeszcze Polkę wygrywając swój serwis na sucho na koniec posyłając asa. W dziewiątym gemie Radwańska od 15-15 zdobyła trzy punkty popisując się kapitalną kontrą bekhendową, wygrywającym serwisem i kończąc seta asem.

CZYTAJ: Azarenka i Na błyskawicznie w 1/8 finału

II SET Już w gemie otwarcia Radwańska przełamała Wickmayer, a w drugim posłała dwa asy, obroniła break pointa, kapitalnym minięciem forhendowym uzyskała przewagę i po błędzie rywalki prowadziła 2:0. Krakowianka w szóstym gemie przy 15-40 obroniła dwa break pointy, ale Belgijka drajw-wolejem forhendowym uzyskała trzeciego. Po bardzo głębokim returnie rywalki Polka zaryzykowała ostrą kontrę bekhendową, ale nie trafiła w kort. Radwańska w siódmym gemie przy 30-30 popisała się niesłychanym minięciem za pomocą slajsa forhendowego. Wickmayer obroniła break pointa, ale krakowianka uzyskała drugiego krosem bekhendowym i po błędzie forhendowym Belgijki ponownie uzyskała przełamanie. Po utrzymaniu własnego podania Polka prowadziła 5:3, a przy 5:4 serwowała na mecz. Przy 30-15 Agnieszce przy bekhendowym drop-szocie z pomocą przyszła taśma. Return forhendowy Wickmayer wylądował poza kortem i Radwańska znalazła się w 1/8 finału.