ATP Eastbourne: Kolejna klęska Raonicia, Tomic łapie wiatr w żagle

Robert Pałuba

Milos Raonić wciąż nie może zaprzyjaźnić się z trawą i przegrał w meczu II rundy turnieju w Eastbourne z Ivanem Dodigiem. Drugi mecz wygrał za to Bernard Tomic, w ćwierćfinale jest też Radek Stepanek.

Milos Raonić wciąż nie może odnaleźć formy na kortach trawiastych. Potężnie serwujący Kanadyjczyk, który mimo dość słabego poruszania się na tej nawierzchni powinien stanowić na niej spore zagrożenie dla czołówki, ponownie przegrał swój pierwszy mecz w turnieju i ponownie nie wywalczył nawet seta.

Po klęsce w Halle w spotkaniu z Gaëlem Monfilsem Raonić skorzystał z dzikiej karty do imprezy w Eastbourne i był w niej najwyżej rozstawionym zawodnikiem. Poszukiwanie przetarcia przed Wimbledon ponownie zakończyło się jednak klęską Kanadyjczyka, który w środę uległ 2:6, 6:7(7) Ivanowi Dodigowi, w tie breaku drugiego seta nie wykorzystując pomyłek Chorwata.

- Nie mogłem słabiej zacząć tego meczu, na samym początku przestrzeliłem chyba cztery bekhendy. Miałem też szansę w tie breaku. Nie może tak być, że mój rywal popełnia w nim dwa podwójne błędy serwisowe, a ja go przegrywam. Dużo gorzej już grać nie mogę, więc wszystko powinno się poprawić - mówił po meczu Raonić, który dwa miesiące temu zakończył współpracę ze swoim wieloletnim szkoleniowcem Galo Blanco.

Dobry występ na kortach Devonshire Park kontynuuje Bernard Tomic. Australijczyk pokonał w środę po bardzo zaciętym meczu zawsze groźnego Juliena Benneteau, wygrywając ostatecznie 6:2, 5:7, 7:6(4). Tomic roztrwonił w drugiej partii prowadzenie 4:1 i losy meczu rozstrzygała dramatyczna końcówka.

- Przez większość czasu prowadziłem, powinienem był wygrać ten mecz chyba 6:2, 6:2, ale mój rywal świetnie się spisał i odrobił przełamanie. W trzeciej partii miałem za to mnóstwo szczęścia, kiedy obroniłem cztery czy pięć break pointów. Nie byłem dziś odpowiednio skupiony w ważnych momentach, ale miałem szczęście i wygrałem - ocenił samokrytycznie Tomic.

Młody Australijczyk wygrał dwa kolejne spotkania po raz pierwszy od lutego i w pojedynku o półfinał skrzyżuje rakiety z Gillesem Simonem.

W II rundzie znakomicie spisali się dwaj tenisiści dobrze czujący się na trawie - Feliciano Lopez w dwóch setach pokonał rozstawionego z numerem czwartym Juana Monaco, zaś Radek Stepanek odniósł cenne zwycięstwo w spotkaniu z Philippem Kohlschreiberem. W Eastbourne bardzo dobrze prezentują się także Włosi. W ćwierćfinale zameldował się mistrz turnieju sprzed dwóch lat i ubiegłoroczny finalista, Andreas Seppi, a kolejną trzysetową batalię wygrał Fabio Fognini.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)