WTA Marrakesz: Ćwierćfinalistki w komplecie, bez Muguruzy, ale z Bacsinszky

Kacper Kowalczyk

Pomimo najwyższego rozstawienia w drabince Garbine Muguruza pożegnała się z zawodami WTA na kortach ziemnych w Marrakeszu w II rundzie. Do ćwierćfinału awansowała turniejowa "dwójka" Timea Bacsinszky.

Awans do ćwierćfinału przy temperaturze powietrza dochodzącej do 35 stopni Celsjusza nie powiódł się Garbine Muguruzie. Najwyżej rozstawiona zawodniczka w drabince marokańskich zawodów przegrała po dwóch tie-breakach z Kristiną Mladenović. Dla Francuzki to drugi awans do tej fazy turnieju WTA w tym sezonie, w Monterrey przegrała w niej z Aną Ivanović.

Marcowy turniej w Meksyku padł ostatecznie łupem Timei Bacsinszky, która w środowe popołudnie w Maroku poprawiła swój bilans spotkań z Tatjaną Marią na 4-1, pokonując ją w dwóch setach. Co ciekawe, każdy z pięciu pojedynków pomiędzy Szwajcarką i Niemką odbył się na kortach ziemnych. O awans do półfinału pogromczyni obydwu sióstr Radwańskich w Pucharze Federacji zmierzy się z Anną Schmiedlovą. 20-letnia Słowaczka nie zwalnia tempa po triumfie w Katowicach i odniosła siódme zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując Marię Irigoyen.

O ile dobra passa Schmiedlovej dopiero się rozkręca, o tyle ta w wykonaniu Teliany Pereiry właśnie dobiegła końca. Do pojedynku z Tímeą Babos Brazylijka podchodziła z serią 14 zwycięstw pod rząd, jednak to Węgierka zdołała wygrać w I i III secie, co dało jej awans do pierwszego ćwierćfinału turnieju WTA od lipca 2013 i zawodów w Budapeszcie.

Półtorej godziny zajął awans do 1/4 finału Larze Arruabarrenie, która pokonała rozstawioną z numerem ósmym Monicę Puig. Dziesięć minut więcej na korcie spędziła turniejowa "czwórka" Elina Switolina, zwycięska w pojedynku z Christiną McHale.

W wewnątrz włoskim pojedynku pomiędzy Robertą Vinci i Karin Knapp, po ponad 2-godzinnej walce lepsza okazała się ta młodsza. Inna reprezentantka Italii, Flavia Pennetta miała małe problemy w meczu z Laurą Siegemund, szczególnie w I secie. Zawodniczka z Brindisi zdawała się wychodzić z opresji, jednak po wyrównaniu z 0:4 na 4:4 straciła swoje podanie i chwilę później przegrała partię otwarcia. Ostatecznie dwa kolejne sety padły łupem rozstawionej i to ona zameldowała się w ćwierćfinale.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Marrakesz (Maroko)

Anna Schmiedlová (Słowacja, 7) - Maria Irigoyen (Argentyna, Q) 3:6, 6:1, 6:3
Kristina Mladenović (Francja) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 1/WC) 7:6(4), 7:6(6)
Karin Knapp (Włochy) - Roberta Vinci (Włochy, 6) 6:7(3), 6:2, 6:2
Lara Arruabarrena (Hiszpania) - Monica Puig (Portoryko, 8) 7:5, 6:2
Timea Babos (Węgry) - Teliana Pereira (Brazylia, Q) 6:0, 6:7(5), 6:4