PAP/EPA / ETTORE FERRARI

ATP Rzym: Stan Wawrinka zrewanżował się Benoitowi Paire'owi, Roberto Bautista rywalem Novaka Djokovicia

Marcin Motyka

Stan Wawrinka w trzech setach pokonał Benoita Paire'a w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie. Novak Djoković o ćwierćfinał zagra z Roberto Bautistą, który w środę wygrał z Pablo Carreno.

Rzym to dla Stana Wawrinki szczególne miejsce. To właśnie w stolicy Włoch awansował do pierwszego w karierze finału turnieju rangi ATP World Tour Masters (w 2008 roku). Dziewięć lat od tamtego wydarzenia ma w dorobku jeden tytuł rangi Masters 1000 oraz trzy triumfy w Wielkim Szlemie.

Dla Wawrinki to 12. występ w Internazionali BNL d'Italia. Zainaugurował go pojedynkiem z dobrym kolegą, Benoitem Paire'em, z którym przegrał przed siedmioma dniami w II rundzie w Madrycie. W środę Szwajcar wziął rewanż za tę porażkę. Wygrał (6:3, 1:6, 6:3), ogrywając Francuza ósmy raz w 11. konfrontacji. W 1/8 finału rywalem lozańczyka będzie John Isner.

Na II rundzie zmagania w Internazionali BNL d'Italia zakończył rozstawiony z numerem 15. Pablo Carreno. Hiszpan w trzech setach przegrał z rodakiem, Roberto Bautistą. 29-latek z Castellon o awans do ćwierćfinału powalczy z Novakiem Djokoviciem, z którym ma bilans 1-5.

Z kolei rywalem oznaczonego "ósemką" Dominika Thiema w 1/8 finału będzie Sam Querrey. W środowy wieczór Amerykanin pokonał 6:4, 6:3 kwalifikanta Jana-Lennarda Struffa.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)