Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Roger Federer

ATP Miami: Roger Federer w IV rundzie. Jordan Thompson odprawił Grigora Dimitrowa

Rafał Smoliński

Roger Federer po dwusetowym zwycięstwie nad Filipem Krajinoviciem awansował do IV rundy prestiżowego turnieju Miami Open 2019. W poniedziałek odpadł Grigor Dimitrow, którego wyeliminował Jordan Thompson.

Starający się o 101. trofeum w głównym cyklu Roger Federer zaprezentował w poniedziałek lepszy tenis niż w sobotnim starciu z Radu Albotem. Filip Krajinović zaskoczył co prawda Szwajcara na początku meczu i zdobył przełamanie, ale z czasem Maestro z Bazylei uzyskał przewagę na korcie i błyskawicznie wyrównał na po 2. Potem Serb dzielnie odpierał ataki rywala i bronił serwisu. Przy stanie po 5 nie wykorzystał break pointa, po czym łatwo dał się przełamać.

Teraz Federer uspokoił grę i kontrolował przebieg drugiego seta. Przełamanie na 2:0 dało mu bezpieczną przewagę, której nie oddał już do końca partii. Cały mecz wygrał 7:5, 6:3, dzięki czemu poprawił bilans gier z Krajinoviciem na 3-0. Szwajcar skończył w poniedziałek 35 piłek i miał 23 niewymuszone błędy. Jego serbski przeciwnik posłał 15 wygrywających uderzeń i pomylił się 18-krotnie.

Wtorkowym rywalem Federera będzie Danił Miedwiediew, którego Szwajcar pokonał w zeszłym roku w Szanghaju i Bazylei. Rosjanin nie miał w III rundzie łatwego zadania, bowiem w pojedynku z Reillym Opelką musiał grać trzy tie breaki. Amerykanin doprowadził do wyrównania stanu meczu na po 1 w setach, ale w 13. gemie decydującej odsłony nie zdobył żadnego punktu. Miedwiediew zwyciężył tym samym po dwóch godzinach i 22 minutach 7:6(5), 6:7(5), 7:6(0).

Djoković wygrał dwugodzinny bój z Delbonisem

W poniedziałek różnie potoczyły się losy tenisistów, którzy powrócili do rywalizacji po problemach zdrowotnych. Kevin Anderson nie dał się przełamać i pokonał Joao Sousę 6:4, 7:6(6). Portugalczyk postawił Afrykanerowi trudne warunki w drugiej odsłonie, w której nie wykorzystał dwóch piłek setowych. Finalista Wimbledonu 2018 zachował jednak spokój w momencie zagrożenia. W sumie zanotował po 25 wygrywających uderzeń i błędów własnych. Z kolei Sousa skończył 15 piłek i zaliczył 14 pomyłek.

Anderson wygrał swój mecz i zameldował się w IV rundzie Miami Open 2019, ale o ćwierćfinał nie powalczy we wtorek z innym rekonwalescentem, Grigorem Dimitrowem. Bułgar rozegrał bardzo słaby mecz z Jordanem Thompsonem. Skończył zaledwie 15 piłek i miał aż 31 niewymuszonych błędów. Australijczyk był bardziej konsekwentny, bowiem zanotował po 22 wygrywające uderzenia i pomyłki. Tenisista z Antypodów zwyciężył Dimitrowa 7:5, 7:5 i po raz pierwszy w karierze osiągnął 1/8 finału zawodów rangi ATP Masters 1000.