ATP Miami: Djoković wygrał dwugodzinny bój z Delbonisem. Isner z Edmundem w IV rundzie

Novak Djoković stracił seta, ale po dwugodzinnym pojedynku z Federico Delbonisem awansował do IV rundy zawodów Miami Open 2019. W grze pozostał broniący tytułu John Isner, który we wtorek zmierzy się z Kyle'em Edmundem.

Rafał Smoliński
Novak Djoković Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Novak Djoković
Lider rankingu ATP nie zaprezentował swojego najlepszego tenisa. W pierwszym i drugim secie Novak Djoković pozwolił powrócić do gry Federico Delbonisowi i zamiast pewnego zwycięstwa, musiał rozegrać trzecią partię. W decydującej odsłonie Serb poprawił return i nie dał już większych szans leworęcznemu Argentyńczykowi. Mimo ujemnego bilansu wygrywających uderzeń do niewymuszonych błędów (12-19) zdołał pokonać agresywnie grającego rywala (31-39) 7:5, 4:6, 6:1.

Djoković poprawił na 22-1 bilans spotkań w Miami Open. We wtorek zmierzy się z doskonale sobie znanym Roberto Bautistą, z którym w tym roku przegrał w katarskiej Dosze. Hiszpan awansował do IV rundy po zwycięstwie nad Fabio Fogninim 6:4, 6:4. Włoch był w stanie przełamać jego serwis w każdym secie, lecz nie utrzymał wysokiego poziomu gry. Bautista okazał się bardziej regularnym tenisistą i dzięki temu poprawił niekorzystny bilans z Fogninim na 3-6.

Rozstawiony z "siódemką" John Isner zrobił kolejny krok w kierunku obrony mistrzostwa. W pojedynku z Albertem Ramosem niespodziewanie stracił serwis w gemie otwarcia, ale zdołał dogonić rywala. Partię otwarcia wygrał 7:5, natomiast w drugiej potrzebował rozgrywki tiebreakowej. Amerykanin zwyciężył ostatecznie 7:5, 7:6(6). W niedzielnym pojedynku posłał 16 asów i dzięki wygranej objął prowadzenie 2-1 w bezpośredniej rywalizacji z Hiszpanem.

We wtorek Isner nie będzie miał łatwo. Na jego drodze stanie Kyle Edmund, który powoli łapie wiatr w żagle. Brytyjczyk odbudował się, wygrywając na początku marca challengera w Indian Wells. W Miami pokonał w III rundzie Kanadyjczyka Milosa Raonicia 6:4, 6:4. 24-latek postarał się o pojedyncze przełamania w każdym z setów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania. Zrewanżował się Raoniciowi za porażkę doznaną dwa lata temu w Delray Beach.

Simona Halep w IV rundzie po maratonie

Do IV rundy zakwalifikował się również Nikołoz Basilaszwili. Oznaczony "17" Gruzin pokonał w niedzielę Holendra Robina Haase 7:6(3), 6:3. Było to ich pierwsze spotkanie w głównym cyklu. Tenisista z Tbilisi posłał dwa razy więcej asów (14-7) i przełamał dwukrotnie. Wygrał zasłużenie i dzięki temu będzie rywalem w pojedynku o ćwierćfinał Feliksa Augera-Aliassime'a. 18-letni Kanadyjczyk pokonał w niedzielę Huberta Hurkacza.