Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Kolejny zwycięski maraton Mai Chwalińskiej. Top 300 na wyciągnięcie ręki

Rafał Smoliński

Maja Chwalińska po trzech godzinach i 24 minutach wywalczyła awans do ćwierćfinału halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Sunderland. Polka jest o krok od debiutu w Top 300 rankingu WTA.

Klasyfikowana obecnie na 323. miejscu w światowej klasyfikacji Maja Chwalińska znów rozegrała tenisowy maraton, w którym była o krok od porażki. Zaczęło się po myśli dąbrowianki, która wygrała pierwszego seta 6:3. Maegan Manasse (WTA 382) odpowiedziała jednak w drugiej partii, w której była lepsza o jedno przełamanie.

Amerykanka była bliżej zwycięstwa, gdy w dziewiątym gemie przełamała serwis Polki. Nie utrzymała jednak podania i gra znów się wyrównała. O losach spotkania zadecydował tie break, w którym nasza tenisistka zachowała więcej zimnej krwi. To ona wygrała po trzech godzinach i 24 minutach 6:3, 3:6, 7:6(6).

Dzięki zwycięstwu Chwalińska osiągnęła ćwierćfinał zawodów ITF w Sunderland. W piątek powalczy o półfinał z Rumunką Laurą-Ioaną Paar (WTA 378), znaną bardziej pod panieńskim nazwiskiem Andrei. Jeśli Polka zwycięży, to w rankingu WTA z 22 kwietnia powinna znaleźć się w Top 300.

Chwalińska gra jeszcze w Wielkiej Brytanii debla, wspólnie z Ulrikke Eikeri. Polka i jej norweska partnerka pokonały w I rundzie 6:3, 6:1 brytyjsko-luksemburski duet Soumeya Anane i Eleonora Molinaro, który zastąpił Francuzkę Victorię Muntean i Niemkę Caroline Werner. W czwartkowym meczu o półfinał pokonały niemiecką parę Tayisiya Morderger i Yana Morderger 6:4, 6:0. O finał zagrają w piątek z amerykańskim deblem Robin Anderson i Maegan Manasse.

LTA GB Pro-Series Sunderland, Sunderland (Wielka Brytania)
ITF Women's Circuit, kort twardy w hali, pula nagród 25 tys. dolarów
czwartek, 11 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) - Maegan Manasse (USA) 6:3, 3:6, 7:6(6)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Maja Chwalińska (Polska, 3) / Ulrikke Eikeri (Norwegia, 3) - Tayisiya Morderger (Niemcy, 3) / Yana Morderger (Niemcy, 3) 6:4, 6:0