PAP/EPA / DAVID GUZMAN GONZALEZ / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Niesamowity dzień w Acapulco. Rekord pobity!

Rafał Smoliński

Działo się w pierwszym dniu turnieju ATP 500 na kortach twardych w Acapulco! Na nowym obiekcie meksykańskich zawodów tenisiści kończyli zmagania we wtorek nad ranem czasem lokalnego. Ustanowiony został nowy rekord touru!

Od tego roku międzynarodowe mistrzostwa Meksyku odbywają się na Arena GNP Seguros. Nowy kort centralny może pomieścić 10 tys. widzów. Już w poniedziałek kibice byli świadkami historii. Trzy zaplanowane na głównej arenie spotkania (ze względu na klimat pojedynki rozpoczynają się o godz. 18 czasu lokalnego) przedłużyły się tak, że pobity został rekord touru.

Ostatni mecz dnia, pomiędzy Alexandrem Zverevem a Jensonem Brooksbym, został rozstrzygnięty o godz. 4:55 nad ranem czasu lokalnego. Poprzedni rekord należał do Lleytona Hewitta i Marcosa Baghdatisa, którzy swój pojedynek w Australian Open 2008 zakończyli o godz. 4:34 nad ranem w Melbourne.

Broniący tytułu Zverev był w poniedziałek w poważnych opałach. W pierwszym secie górą był Amerykanin. W drugiej odsłonie Niemiec musiał bronić break pointów, a w tie breaku dwóch piłek meczowych. Niezwykle wyrównany 13. gem padł łupem reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów. Był to punkt zwrotny całego spotkania. W trzecim secie Zverev zdobył przełamanie na 2:1 i nie oddał już przewagi. Po trzech godzinach i 20 minutach spędzonych na korcie aktualny mistrz meksykańskiej imprezy wygrał 3:6, 7:6(10), 6:2.

Na korcie centralnym ustanawiane były w poniedziałek nowe rekordy w długości rozgrywania meczów w historii turnieju w Acapulco. Zaczęli John Isner i Fernando Verdasco, którzy grali trzy godziny i 13 minut. Amerykanin posłał aż 29 asów, obronił piłkę meczową w trzecim secie i wygrał ostatecznie 7:5, 6:7(4), 7:6(3).

Potem na główną arenę wyszli Grigor Dimitrow oraz Stefan Kozlov, który skorzystał na wycofaniu się rodaka Maxime'a Cressy'ego. Amerykanin, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, potrzebował trzech godzin i 21 minut, aby pokonać Bułgara 7:6(8), 5:7, 6:3. To właśnie Dimitrow i Kozlov ustanowili nowy rekord zawodów w Meksyku. Spędzili na korcie o minutę dłużej od Zvereva i Brooksby'ego.

Emocji nie brakowało także na pozostałych kortach. Blisko dwie godziny i 45 minut zagrali Dusan Lajović i Sebastian Korda. Serb pokonał ostatecznie młodego Amerykanina 6:4, 4:6, 7:5. Pozostałe mecze zostały rozstrzygnięte w dwóch setach. Amerykanin Taylor Fritz wygrał z Francuzem Adrianem Mannarino 6:3, 6:3. Hiszpan Pablo Carreno zwyciężył Niemca Oscara Otte 6:2, 6:4. Natomiast Niemiec Peter Gojowczyk wygrał z Amerykaninem Brandonem Nakashimą 6:4, 6:4 i to właśnie on spotka się w środę ze Zverevem.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)