Triumf Norwegów w sztafecie. Polacy najlepiej od 17 lat

Zwycięstwem reprezentacji Norwegii zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy rozegrany w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding. Bardzo dobrze spisali się Polacy, którzy zajęli 10. miejsce. To najlepszy wynik od 17 lat.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Marcin Zawół Getty Images / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Marcin Zawół
Norwegowie byli zdecydowanymi faworytami biegu sztafetowego rozgrywanego w ramach Pucharu Świata w biathlonie w Ruhpolding. Nie zawiedli oczekiwań i odnieśli pewne zwycięstwo pomimo jednej karnej rundy. Wygraną zapewnił Johannes Boe, który na ostatniej zmianie nie dał najmniejszych szans rywalom.

Na drugim miejscu finiszowali Niemcy, którzy do triumfatorów stracili 20 sekund. Trzecia lokata przypadła Francuzom. Przewaga Norwegów nad Trójkolorowymi wynosiła aż 56 sekund. Za plecami Francji trwała walka o czwarte miejsce pomiędzy Szwedami i Włochami. Zwycięsko wyszli z niej ci pierwsi.

Bardzo dobry występ zaliczyli reprezentanci Polski, którzy startowali w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Grzegorz Guzik i Marcin Zawół. Pierwszą zmianę Polacy zakończyli na piętnastym miejscu. Później za sprawą Guńki Biało-Czerwoni awansowali na 10. miejsce.

Po zmianie Guzika spadli na dwunastą, ale kolejny po Guńce junior - Zawół - dał Polakom awans do pierwszej dziesiątki. To pierwsze od 17 lat tak dobre miejsce polskiej męskiej sztafety.

Wyniki:

M. Kraj Skład Czas Pudła
1. Norwegia Laegreid, T. Boe, Christiansen, J. Boe 1:10:51,4 1+7
2. Niemcy Zobel, Kuehn, Doll, Rees +20,1 0+4
3. Francja Perrot, Fillon Maillet, Guigonnat, Claude +55,6 1+7
4. Szwecja Samuelsson, Femling, Nelin, Ponsiluoma +1:49,3 1+15
5. Włochy Cappellari, Bonaz, Braunhofer, Giacomel +1:56,8 0+10
6. Ukraina Pryma, Nasyko, Tsymbal, Dudchenko +2:06,8 0+7
10. Polska Nędza-Kubiniec, Guńka, Guzik, Zawół +3:18,2 0+7

Czytaj także: Są nowe informacje ws. zdrowia Kamila Stocha! Przekazał je sam skoczek Polka liczy na więcej w Ruhpolding. "Widzę ogromny postęp ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×