Norwegowie poza zasięgiem. Polacy uniknęli dubla

Biathlonowy bieg sztafetowy mężczyzn w Oestersund zakończył się zwycięstwem Norwegów. Na podium stanęli także Francuzi oraz Niemcy. Reprezentanci Polski finiszowali na 16. miejscu.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Johannes Boe
W pierwszym sztafetowym biegu sezonu 2023/2024 swoją moc pokazali Norwegowie. Zespół w składzie Enre Stroemsheim, Tarjei Boe, Johannes Boe i Vetle Christiansen była bezkonkurencyjna. Zgodnie z oczekiwaniami reprezentanci Norwegii stanęli na najwyższym stopniu podium, a na mecie mieli ponad 20 sekund przewagi nad Francuzami.

Na trzecim miejscu finiszowali Niemcy, którzy szansę na wyższe miejsce zaprzepaścili po ostatnim strzelaniu w wykonaniu Johannesa Kuehna. Niemiec zaliczył karną rundę, a reprezentanci Niemiec musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Na szesnastym miejscu finiszowali Polacy. Mimo wszystko to sukces, bo Biało-Czerwoni uniknęli zdublowania. Nasz zespół jako ostatni obronił się przed rozpędzonymi Norwegami. Polacy biegli w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Konrad Badacz i Tomasz Jakieła.

Nasi zawodnicy zaliczyli dziewięć dobieranych pocisków, a do tego należy doliczyć jedną karną rundę przebiegniętą przez Badacza.