Triumf Fanny Horn w biegu sprinterskim w Ruhpolding, słaby występ Polek

Niespodziewanym zwycięstwem Fanny Horn zakończył się biathlonowy bieg sprinterski w Ruhpolding. Najlepsza z Polek była Monika Hojnisz, która zajęła 17. miejsce.

Łukasz Witczyk
Dla Fanny Welle-Strand Horn było to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Norweżka była bezbłędna na strzelnicy, a do tego zaprezentowała bardzo dobrą formę biegową. To był klucz do premierowego triumfu. Horn na mecie miała o ponad 3 sekundy lepszy czas niż Daria Domraczewa, która również popisała się stuprocentową skutecznością.
Z dobrej strony w Ruhpolding zaprezentowała się również Tiril Eckhoff. Liderka norweskiej reprezentacji zawody zakończyła na trzecim miejscu, a do zwyciężczyni straciła 9 sekund. Ekchoff popełniła jeden błąd strzelając w pozycji leżącej i to kosztowało ją zwycięstwo. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowała się Mari Laukkanen, która była piąta. Niżej od niej sklasyfikowana została jej rodaczka, Kaisa Makarainen.

W Ruhpolding poniżej oczekiwań zaprezentowały się Polki. Najlepsza z biało-czerwonych była bezbłędna na strzelnicy Monika Hojnisz, która zajęła 17. pozycję. Jako jedyna zdobyłą ona punkty Pucharu Świata. Po jednym niecelnym strzale odnotowały Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska-Ziemniak. Obie słabo biegły i sklasyfikowane zostały kolejno 43. i 44. miejsce. Dopiero 70. była Magdalena Gwizdoń (2 pudła), a Patrycja Hojnisz zajęła 94. miejsce (5 pudeł).