WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Novym Meście zadebiutuje nowa biathlonowa konkurencja

W piątek w Novym Meście zadebiutuje nowa biathlonowa konkurencja. W supermikście startować będą duety mieszane, a Polskę w historycznych zawodach reprezentować będzie małżeństwo Guzików.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Nowa biathlonowa konkurencja wzorowana jest na zawodach organizowanych co roku na stadionie Schalke w Gelsenkirchen. O zwycięstwo walczyć będą pary, lecz w pierwszym biegu zabraknie gwiazd światowego biathlonu, które wolą skupić się na rywalizacji w sztafecie mieszanej.


W zaliczanym do Pucharu Świata supermikście zawodnicy będą musieli czterokrotnie strzelać - po dwa razy w pozycji leżącej i dwukrotnie w "stójce". Najpierw do rywalizacji przystąpi kobieta, która po oddaniu dziesięciu strzałów i przebiegnięciu 3 kilometrów zostanie zmieniona przez swojego kolegę. Łącznie panie przebiegną 6 kilometrów, a panowie będą mieli do pokonania o 1,5 km dłuższy dystans, gdyż po ostatnim strzelaniu będą musieli oni pokonać jedną rundę biegową.

Warto dodać, że za każdy niecelny strzał zawodnicy będą musieli pokonać karną rundę, która będzie krótsza niż w innych biegach zaliczanych do Pucharu Świata. Zamiast 150 metrów, karna runda wynosić będzie 75 metrów. W Novym Meście wystąpi 21 duetów. Polskę reprezentować będą Krystyna Guzik i Grzegorz Guzik. Początek supermiksta zaplanowano na godzinę 15:10. Z kolei o 17:30 rozegrana zostanie sztafeta mieszana. Biało-czerwoni pobiegną w składzie Anna Mąka, Karolina Pitoń, Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  Bieg skończył się 8 minut temu: Guzikowie są "słabo zgrani", zajęli 18. miejsce.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  Ciągle wymyślają w biathlonie coś nowego. teraz piszą o mikście i sztafecie mieszanej, która w rzeczywistości jest podwójnym mikstem.
  Ważna informacja! "...w pierwszym biegu zabraknie gwiazd światowego biathlonu, które wolą skupić się na rywalizacji w sztafecie mieszanej" - polska pobiegnie w faktycznie mocnym składzie ;) : Anna Mąka, Karolina Pitoń, Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • cyfergaleria 0
  Fakt Krystyna bierze przykład z męża:)
  Cziółołejka Nie posiadają ich - strzelają z wolnej ręki, jak kowboje z koltów.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×