Martin Fourcade wygrał bieg indywidualny w Ruhpolding

Martin Fourcade zwyciężył w rozegranym w Ruhpolding biathlonowym biegu indywidualnym na dystansie 20 kilometrów. Oprócz Francuza na podium stanęli Simon Eder i Anton Szipulin.

Łukasz Witczyk

Bieg indywidualny to najtrudniejsza biathlonowa konkurencja. Zawodnicy mieli do pokonania 20 kilometrów biegu i czekały ich cztery wizyty na strzelnicy. Za każde pudło biathloniści karani byli dodatkową minutą. W dodatku ze względu na problemy z przygotowaniem trasy w Ruhpolding, pierwsza runda biegowa liczyła aż 6,6 km. To sprawia, że niezwykle istotne w tym biegu jest bezbłędne strzelanie.

W Ruhpolding zwycięstwo odniósł Martin Fourcade. Francuz po raz kolejny potwierdził wysoką formę i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Fourcade na strzelnicy popełnił jeden błąd, ale dobrze spisał się na trasie biegowej i na mecie miał 17,5 sek. przewagi nad Simonem Ederem. Austriak ponownie szybko strzelał, ale dużo stracił podczas biegu.

Na najniższym stopniu podium stanął Anton Szipulin, który również zanotował jedno pudło na strzelnicy. Rosjanin do zwycięzcy stracił niemal 29 sekund. Bieg indywidualny lubi niespodzianki, a taką bez wątpienia jest siódme miejsce Szweda Torsteina Stenersena czy dziesiąta lokata Michala Krcmara. Zawiedli Norwedzy - najlepszy z nich, Erlend Bjoentegaard, był dziewiąty. Emil Hegle Svendsen zajął dopiero 29. lokatę.

W środowej rywalizacji wystąpiło trzech reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Łukasz Szczurek, który zaliczył dwa pudła na strzelnicy i zajął 47. miejsce. Jest to najlepsze miejsce Polaka od czasu zakończenia kariery przez Tomasza Sikory. Na 58. lokacie sklasyfikowano Grzegorz Guzik, a Krzysztof Pływaczyk był 66. Obaj na strzelnicy pomylili się trzykrotnie.