Weronika Nowakowska tuż za pierwszą dziesiątką w Otepaa

W rozegranym w Otepaa biegu sprinterskim biathlonowego Pucharu IBU z dobrej strony pokazała się Weronika Nowakowska. Polka zajęła jedenaste miejsce, a były to dla niej drugie zawody po powrocie do sportu.
Łukasz Witczyk
/ PAP/EPA

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

W czwartek Weronika Nowakowska zajęła 28. miejsce w pierwszym biegu sprinterskim biathlonowego Pucharu IBU w Otepaa. Już wtedy zapowiadała, że w sobotnich zawodach będzie starała się poprawić tę pozycję. Słowa te nie były rzucone na wiatr. Nowakowska bieg ukończyła na 11. miejscu i na strzelnicy popełniła tylko jeden błąd.

Bieg zakończył się triumfem Francuzki Enory Latuilliere, która również musiała przebiec dodatkowe 150 metrów. Nowakowska straciła do niej minutę i 10 sekund. Na podium stanęły też Julia Simon z Francji oraz Rosjanka Anna Nikulina, dla której to drugi taki sukces w Otepaa.

Oprócz Nowakowskiej w sprincie wystąpiły dwie Polki. Anna Mąka była 54., a Dominika Bielecka zajęła 70. lokatę.