MKOl zdyskwalifikował Teję Gregorin. Słoweńska biathlonistka złapana na dopingu podczas IO w Vancouver

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdyskwalifikował Teję Gregorin. To efekt stosowania przez Słowenkę dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku.

Łukasz Witczyk
Teja Gregorin Getty Images / Chung Sung-Jun / Staff / Na zdjęciu: Teja Gregorin
W Vancouver najlepszym wynikiem osiągniętym przez Teję Gregorin było piąte miejsce w biegu masowym. Jej rezultaty zostały anulowane. Po ponownym przebadaniu próbki Słowenki wykryto obecność substancji GHRP-2-M2, która znajduje się na liście zakazanych środków jako hormon wzrostu.

Sprawą zajęła się także Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU). Światowa federacja rozpoczęła dochodzenie i nie jest wykluczone, że 37-latka zostanie zawieszona. Do momentu wyjaśnienia nie może ona rywalizować na biathlonowych trasach. Przysługuje jej także prawo do odwołania do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS).

Gregorin nie straciła brązowego medalu igrzysk olimpijskich, który wywalczyła w Soczi w 2014 roku.

Bieżący sezon dla Słowenki miał być ostatnim w karierze. Doświadczona zawodniczka przygotowywała się do igrzysk w Pjongczang i do tej pory nie startowała w Pucharze Świata.