PŚ w biathlonie: premierowe zwycięstwo Justine Braisaz, odległe miejsca Polek

W rozegranym w Le Grand Bornand biegu masowym w ramach biathlonowego Pucharu Świata zwyciężyła Justine Braisaz. Był to dla niej pierwszy w karierze triumf w zawodach tej rangi. Miejsca pod koniec stawki zajęły Polki.

Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska
Dla Justine Braisaz to największy sukces w dotychczasowej karierze. 21-letnia zawodniczka wyrasta na liderkę francuskiej kadry i kandydatkę do medali na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Na mecie miała ona 11 sekund przewagi nad Iryną Kriuko z Białorusi, która była bezbłędna na strzelnicy. Była to jedyna zawodniczka, która posłała wszystkie naboje.

Na trzeciej pozycji rywalizację zakończyła Laura Dahlmeier. Reprezentantka Niemiec zaliczyła dwa pudła na strzelnicy i straciła do Braisaz blisko 20 sekund. Czterokrotnie pomyliła się za to Anastasia Kuzmina. Zawodniczka startująca pod flagą Słowacji zaprezentowała kapitalną formę biegową, ale to było zbyt mało, by zająć miejsce na podium.

W biegu masowym wystąpiło trzydzieści najlepszych w tym sezonie biathlonistek. W gronie tym znalazły się dwie Polki, ale nie odegrały one żadnej znaczącej roli. 26. była Weronika Nowakowska, która musiała przebiec cztery karne rundy, a Krystyna Guzik zajęła 27. lokatę i zaliczyła trzy niecelne strzały.