PŚ w biathlonie: Kuzmina najlepsza w sprincie w Oslo, pierwsze punkty Żuk

Anastasia Kuzmina wygrała biathlonowy bieg sprinterski w Oslo. Oprócz reprezentantki Słowacji na podium zawodów Pucharu Świata stanęły Daria Domraczewa i Julija Dzhima. Najlepsza z Polek była Kamila Żuk.

Łukasz Witczyk
Kamila Żuk podczas zimowej olimpiady w Pjongczangu Getty Images / Dan Istitene / Kamila Żuk podczas zimowej olimpiady w Pjongczangu
W Oslo panowały korzystne warunki, co zawodniczkom ułatwiało strzelanie. W czołowej dziesiątce aż siedem biathlonistek mogło pochwalić się stuprocentową skutecznością. Kluczem do wygranej był jednak szybki bieg. W tym elemencie formą imponowała Anastasia Kuzmina, która mimo jednej karnej rundy miała na finiszu blisko 9 sekund przewagi nad Darią Domraczewą.

Pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata zdobyła Kamila Żuk. Na strzelnicy pomyliła się raz i sklasyfikowana została na 35. miejscu. To najlepszy występ trzykrotnej medalistki mistrzostw świata w zawodach głównego cyklu.

Słabo spisały się pozostałe Polki, które nie zdobyły punktów i każda z nich zaliczyła po dwa pudła. 42. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń, 53. była Weronika Nowakowska, a Monika Hojnisz rywalizację ukończyła na 63. lokacie. Wyniki: