Magdalena Gwizdoń nagrodzona przez IBU

Międzynarodowa Unia Biathlonowa ogłosiła wyniki plebiscytu "Never Give Up". Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Kaisa Makarainen. Triumfatorem w rywalizacji mężczyzn został Ole Einar Bjoerndalen. Nagrodzona została również reprezentantka Polski.
Mateusz Kozanecki
WP SportoweFakty / Szymon Sikora / PZBiath. / Magdalena Gwizdoń

Plebiscyt ma na celu nagrodzenie najwytrwalszych zawodników i zawodniczek, startujących w Pucharze Świata. Wśród wyróżnionych znalazła się reprezentantka Polski Magdalena Gwizdoń.

Niespełna 39-letnia biathlonistka znalazła się wśród takich sław jak zwyciężczyni Pucharu Świata Kaisa Makarainen, legenda dyscypliny Ole Einar Bjoerndalen oraz wicemistrz olimpijski z Pjongczangu Jakov Fak.

W ostatniej edycji Pucharu Świata Magdalena Gwizdoń zajęła 56. miejsce z dorobkiem 76 punktów. Najlepszy wynik zanotowała w biegu sprinterskim w Oberhofie, gdzie uplasowała się na 19. lokacie. Na igrzyskach w Pjongczangu zajmowała dalsze pozycje.