Kolejny test za Polkami. Wysokie miejsce Moniki Hojnisz

Przebywające na zgrupowaniu w Lenzerheide reprezentantki Polski mają za sobą kolejny sprawdzian formy. Tak jak w czwartek, najlepiej z Biało-Czerwonych wypadła Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Monika Hojnisz
Biathlonistki uczestniczące w zawodach ponownie do pokonania miały 8 kilometrów, a za każdy niecelny strzał dodawano do ich czasu 25 sekund. Tym razem bieg zakończył się zwycięstwem Francuzki Enory Latuilliere, która wygrała mimo jednego pudła. Na mecie miała nieco ponad 7 sekund przewagi nad swoją rodaczką Celią Aymonier, która była bezbłędna na strzelnicy.

Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz, która sklasyfikowana została na piątym miejscu. Nasza zawodniczka do zwyciężczyni straciła niecałe 39 sekund, a na strzelnicy zaliczyła jedno pudło. Na ósmej lokacie sklasyfikowana została Kinga Zbylut, która również raz pomyliła się na strzelnicy, a jej czas był o 57 sekund gorszy niż rezultat Latuilliere.

Trzynasta była Kamila Żuk, która na strzelnicy zaliczyła trzy pudła. O jedno "oczko" niżej finiszowała Karolina Pitoń (jedno pudło). Dodajmy, że zawody Pucharu Świata zainaugurowane zostaną 2 grudnia.