KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielki finał cyklu biegów Men Expert Survival Race na poznańskiej Malcie

Trwają zapisy na ostatnią w tym roku odsłonę Men Expert Survival Race - cyklu ekstremalnych miejskich biegów z przeszkodami. Ukoronowanie sezonu odbędzie się na terenie poznańskiej Malty 18 września.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

Impreza skierowana jest do osób poszukujących w sporcie nowych alternatyw dla klasycznego wysiłku fizycznego, jak również do lokalnych kibiców, na których czekać będzie wiele atrakcji.

Po rekordowym, największym w Polsce biegu z przeszkodami we Wrocławiu, gdzie na starcie stanęło aż 5500 głodnych wrażeń uczestników oraz mniej licznej, ale równie spektakularnej edycji warszawskiej, nadszedł czas na rzucenie ekstremalnego wyzwania poznaniakom. To właśnie w Poznaniu padł w ubiegłym roku rekord frekwencji - w wydarzeniu wzięło wówczas udział 3000 Survivalowców!

W tym roku fani survivalowych wrażeń mają do wyboru trzy poziomy trudności, tak aby umożliwić start wszystkim, bez względu na predyspozycje psychofizyczne. Na początkujących Survivalowców czekać będzie trasa STARTER, czyli 3 km i minimum 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni wojownicy zmierzą się z dystansem WARRIOR liczącym 6 km i przynajmniej 30 przeszkód, a najwięksi śmiałkowie staną oko w oko z trybem MACHINE obejmującym aż 50 przeszkód na trasie 12 km! Startujący w biegu zmierzą się również z nowymi, emocjonującymi przeszkodami, takimi jak Maglownica, Elektrofaza czy Cube oraz ulepszonymi wersjami dotychczasowych utrudnień. Biegacze podejmą wyzwanie Men Expert Survival Race w nowych koszulkach, a ich wysiłek zostanie nagrodzony wprowadzonymi od tego roku medalami. W ramach pakietu startowego Survivalowcy otrzymają też m.in. darmowy skok na Fly Bag (czyli wielkiej poduszce do skoków ekstremalnych).

Biegowy rozkład jazdy – Poznań
Survivalowy bieg w stolicy Wielkopolski odbędzie się niedzielę, 18 września. Tegoroczna trasa swój start będzie miała na polanie przy Termach, następnie terenem Malty doprowadzi biegaczy do parku linowego. Wykorzystany zostanie każdy teren, który nadaje się do ekstremalnego biegania.

Na uczestników i kibiców czekać będzie w pełni wyposażona, bezpłatna Strefa Festiwalowa Survival Race. Na miejscu będzie można naładować akumulatory, posilić się i zrelaksować przy muzyce. Strefa Festiwalowa to także otwarta przestrzeń pełna wyzwań i cennych nagród przygotowanych przez organizatorów i sponsorów wydarzenia. Nie lada gratką dla najmłodszych Survivalowców będzie m.in. mini tor przeszkód, który skutecznie rozładuje ich nieskończone pokłady energii. Men Expert Survival Race to również świetna okazja, by pomagać. Kolejny rok z rzędu, część pieniędzy uzyskana ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana na rzecz Lenki Cholewy - podopiecznej fundacji Caritas.

Darmowe treningi dla poznaniaków
Organizatorzy zachęcają zainteresowanych udziałem do regularnych ćwiczeń i solidnego przygotowania się do startu. Uczestnicy biegu mogą wziąć udział w bezpłatnych treningach ogólnorozwojowych prowadzonych przez ekspertów Survival Race w placówkach partnerskich na terenie całego Poznania, bądź skorzystać z pomocy wirtualnego trenera Survival Race na stronie biegu.

Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race oraz rejestracji na bieg można znaleźć na stronie www.menexpertsurvivalrace.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×