Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Trening przygotowujący do MUD MAX

W ostatnim sprawdzianie formy do imprezy, która odbędzie się w Dolinie Charlotty 15 października wzięło udział 50 uczestników, którzy dzielnie sprawdzali swoje przygotowanie psychiczne i fizyczne do startu.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

Trening Crossfit, bieganie przez labirynty pomieszczeń, zjazdy na linach z 3 piętra i strzelanie z ASG to wszystko, co spotkało śmiałków biorących udział w treningu przygotowującym do Mud Max w Magnum Arena na terenie opuszczonego szpitala w centrum Gdańska.

Mud Max wedle wielu uczestników uważany jest za najtrudniejszy bieg z przeszkodami w Polsce. Siedmio kilometrowy dystans naszpikowany piekielnie trudnymi przeszkodami na stałe wpisał się w kalendarz polski biegów z przeszkodami. Mud Max to nie tylko bieg z przeszkodami, to święto sportów extremalnych, które przechodzi dynamiczny rozwój i zyskuje coraz większą rzeszę fanów szukających mocnych wrażeń.

Trening zgromadził 50 osób, na które czekały 4 bloki treningowe. Podczas pierwszego bloku trenerzy z Crossfit Trójmiasto zadbali o rozruch wszystkich mięsni podczas ćwiczeń z kettlebell, było wspinanie po linie oraz przerzucanie ciężkich opon. Drugi blok to bieganie i skakanie po sześciu kondygnacjach szpitalach, następnie przyszła kolej na zadania specjalne z Magnum Arena przy wykorzystaniu pistoletów ASG, zwieńczeniem treningu były zjazdy linowe z dachu.

- Taka forma treningu jaką proponujemy uczestnikom daje możliwość sprawdzenia swoich możliwości na wielu płaszczyznach. Pozwala przełamać pewne lęki, które towarzyszą przy podejmowaniu decyzji związanej ze startem w biegach z przeszkodami. Osoby, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w Mud Max jest to okazja na poznanie specyfiki biegu, jaki i sprawdzian nad czym trzeba jeszcze popracować, by polepszyć swoje wyniki i wydolność. Oczywiście uczestnicy muszą mieć świadomość, że na trasie biegu przeszkody będą bardziej wymagające, ale gwarantujemy że przy wsparciu innych uczestników każdy jest w stanie je pokonać i ukończyć bieg - opowiada Dominika Burnos z Mud Max.

Skala trudności
Podobne treningi, takie jak ten który odbył się na terenie szpitala, będą odbywały się w większości dużych miast do których zawita cykl biegów z przeszkodami Mud Max. Kolejne ciekawe i niecodzienne lokalizacje treningów zostaną opublikowane a stronie www.mudmax.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×