Polska sztafeta 4x100 metrów mężczyzn awansowała do finału ME w Zurychu

Polska sztafeta 4x100 metrów mężczyzn zajęła czwarte miejsce w drugim biegu eliminacyjnym mistrzostw Europy w Zurychu i awansowała do finału z szóstym wynikiem.

Piotr Ziemka

Robert Kubaczyk, Dariusz Kuć, Kamil Masztak oraz Karol Zalewski uzyskali czas 38,75. Do finału zakwalifikowały się po trzy reprezentacje z dwóch biegów oraz dwie z najlepszymi czasami spośród tych, które nie znalazły się w szóstce. Najlepiej w drugim biegu spisali się Niemcy (38,15). Drugie miejsce zajęli Francuzi (38,55), a trzecie - Włosi (38,71).

Za Polakami sklasyfikowani zostali Portugalczycy (38,75), którzy również wystąpią w finale. Z pierwszego biegu awans uzyskali: Brytyjczycy (38,26), Szwajcarzy (38,54), a także Holendrzy (38,90).

Najlepiej w eliminacjach sztafety 4x100 metrów kobiet spisały się reprezentantki Francji (42,29). W tej drużynie znalazła się Myriam Soumare, która w Zurychu zdobyła srebrny medal w rywalizacji na 100 metrów i brąz - na 200. W drugim biegu najszybsze były zawodniczki z Wielkiej Brytanii (42,62). Trzeci wynik eliminacji uzyskały Holenderki (42,77) z dwukrotną złotą medalistką ME 2014 (100 i 200) - Dafne Schippers na czele.

W sztafecie 4x100 nie uczestniczyły reprezentantki Polski. Biało-czerwone zdobywały medale tej konkurencji w dwóch poprzednich edycjach mistrzostw Europy. Zarówno w 2010, jak i w 2012 uplasowały się na trzecim miejscu.