12. PKO Poznań Półmaraton. Nie żyje jeden z uczestników

Do tragedii doszło podczas 12. PKO Poznań Półmaraton. Jeden z uczestników zasłabł pod koniec biegu i mimo pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

Michał Jankowski
świeczka Materiały prasowe / Na zdjęciu: świeczka
Spora część uczestników 12. PKO Poznań Półmaratonu pobiła swoje rekordy i słabości. Niestety nie dla wszystkich rywalizacja zakończyła się udanie. Podczas biegu doszło do tragedii.

Jeden z uczestników poznańskiego półmaratonu zmarł w szpitalu. Mężczyzna zasłabł pod koniec trasy i niestety nie udało się go uratować. "Z przykrością informujemy, iż jeden z uczestników 12. PKO Poznań Półmaraton zasłabł na trasie. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia" - poinformowali organizatorzy na swojej stronie.

Udział w biegach ulicznych nie wymaga badań lekarskich. Każdy z uczestników bierze za siebie pełną odpowiedzialność i zdaje sprawę z podejmowanego ryzyka. To nie pierwszy przypadek śmierci podczas biegów na poznańskich ulicach. Dwa lata temu w trakcie 18. PKP Poznań Maratonu na 40. kilometrze również zasłabł i zmarł jeden z uczestników.

Niedzielny 12. PKO Poznań Półmaraton wygrał Etiopczyk Abate Misganow (1:02:29), drugi był Kenijczyk Moses Koech (1:02:30), a ostatnie miejsce na podium zajął Krystian Zalewski (1:02:58). Bieg ukończyło 10 265 zawodników.