Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Jazda na rowerze, bieganie. Sprawdź, czy można ćwiczyć w terenie

W związku z pandemią koronawirusa obostrzenia dotyczące ograniczenia przemieszczania się zostały przedłużone do 19 kwietnia. Władze nadal nie zalecają aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
kobieta biegająca po Marienplatz w Monachium Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: kobieta biegająca po Marienplatz w Monachium

Bieganie i jazda na rowerze obecnie nie są wskazane - taki wniosek płynie z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedłużyli o kolejnych 8 dni (do 19 kwietnia) dotychczasowe obostrzenia ws. przemieszczania się podczas pandemii koronawirusa.

Rozporządzenie wprawdzie nie wprowadza zakazu biegania czy jazdy na rowerze, ale rekomendacja rządu w tej sprawie jest jasna. - Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu - powtarza do znudzenia na konferencjach prasowych minister Szumowski.

Komunikat w tej sprawie wydał też Główny Inspektorat Sanitarny. "Przypominamy, że zgodnie z przyjętymi przepisami, w mocy nadal pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób -  nie można wychodzić z domu z wyjątkiem załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, dojazdu do pracy czy wolontariatu na rzecz Covid-19. Zachęcamy do ćwiczeń i treningów w domowych warunkach" - czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo, od czwartku (16 kwietnia) obowiązkowe będzie również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos w miejscach publicznych. Polska policja pilnuje egzekwowania przepisów. Były przypadki, że biegacze czy rowerzyści zostali ukarani mandatem karnym za niestosowanie się do obostrzeń ws. przemieszczania się.

Warto pamiętać, że pozostanie w domach może pomóc w opanowaniu epidemii koronawirusa. Jak zapewnia minister zdrowia, pozwoli to także na uratowanie wielu ludzkich żyć. W domu przecież też można trenować!

Zobacz:
Koronawirus. Antoine Griezmann ruszył ze zbiórką dla Czerwonego Krzyża. Będzie grać przez 24 godziny
Ogromny pech angielskiego piłkarza. Podczas treningu... wybił okno (wideo)

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  POLSKA była, jest i będzie krajem niejasnych przepisów i niedomówień. To jedna z naszych narodowych specjalności. Co to znaczy, że premier czy minister REKOMENDUJE ??? Ja rekomenduję
  Czytaj całość
  Wam drodzy czytelnicy SF obejrzenie filmu ROCKY 3 ale przecież to nie znaczy, że musicie go oglądać.
  • yes Zgłoś komentarz
   Powyższą informację umieszczono w dziale "Lekkoatletyka". O lekkiej atletyce piszą w SF różne osoby. Może ktoś od lekkiej atletyki zwróci uwagę na WP SPORTOWEFAKTY, 02
   Czytaj całość
   Sierpnia 2019, 17:23 "skoczył wzwyż 163 cm. Z miejsca! Niesamowity rekord w USA". Napisałem wówczas: "Czy ludzie od rekordów Guinnessa i SF pamiętają o wynikach z igrzysk olimpijskich? Przed 50 (może więcej) laty była mowa o Ewrym skaczącym w 1900 roku i na kolejnych igrzyskach. Skakał z miejsca w dal i wzwyż. Pamiętam informacje na jego temat - wystarczy wpisać nazwisko. "Ewry zwyciężył zdecydowanie bijąc rekord świata skokami na wysokość 1,63 m, a następnie 1,655 m". Jest też:- "Rekord olimpijski 1,655 m Ray Ewry Paryż (FRA) 16 lipca 1900". Czasami pod lekkoatletycznymi informacjami SF, wspominam o tym co pamiętam z przeszłości". Nie musicie nic robić, były to pytania retoryczne. Nie szukałem tego specjalnie. Wróciłem do sprawy z sierpnia w związku z informacjami o skokach Małysza i innych przez poprzeczkę.
   • steffen Zgłoś komentarz
    Przechodzicie sami siebie z ilością "artykułów" kopiuj-wklej na ten sam temat. Kto jutro coś wklei?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×