Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Biegną przez 24 godziny dla Anity Lewandowskiej. Wyczyn transmitują na żywo

10 października o godzinie 10.00 wystartował bieg z aukcjami charytatywnymi dla Anity Lewandowskiej, która walczy o powrót do zdrowia. Przed rokiem mąż zaatakował ją siekierą. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży.
Dawid Góra
Dawid Góra
Bieg dla życia YouTube / Bieg dla życia

18 września 2019 roku życie pani Anity legło w gruzach. Tego dnia mąż chciał odebrać jej życie, raniąc ją siekierą. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Nienarodzone dziecko nie przeżyło, a pani Anita rozpoczęła walkę o życie. Mąż celował w głowę swojej żony, twarz i plecy. Lekarze, którzy przyjmowali panią Anitę w szpitalu, nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Była cała we krwi. Niezbędne było natychmiastowe przeprowadzenie operacji.

Obecnie pani Anita walczy o powrót do zdrowia i ukochanego synka. Dzięki ciężkiej pracy rehabilitantów w grudniu wybudziła się ze śpiączki, a czucie w kończynach zaczęło powracać. Aktualnie walczy z niedowładami kończyn i uczy się na nowo stawiać kroki. Kobieta zaczyna mówić, choć lekarze nie dawali jej żadnych szans.

Po kilku miesiącach od wybudzenia powróciła jej pamięć. Teraz jej dni wypełnia codzienna praca z fizjoterapeutką. Poza koniecznymi operacjami, zabiegami i turnusami rehabilitacyjnymi, potrzebna jest także rekonstrukcja szczęki, redukcja blizn, operacje plastyczne, które zniwelują następstwa tego tragicznego wydarzenia. Dzięki ogromnej sile życia i wsparciu rodziny oraz ludzi dobrej woli pani Anita robi postępy, jednak aby mogła wrócić do zdrowia potrzebuje funduszy na specjalistyczną opiekę medyczną, rehabilitację, opiekę psychologiczną i sprzęt rehabilitacyjny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ten film podbija internet. 6-latek szaleje na bieżni mechanicznej

Rok od tragicznego wydarzenia, na siłowni "Halny" w Nowym Sączu Sebastian Barnaś, Stanisław Szpyrka oraz Anna Jaszewska-Mosak biegną przez 24 godziny, aby wzbudzić zainteresowanie akcją dla pani Anity. Zmieniają się co dwie godziny. Na pozostałych bieżniach pobiegnie młodzież z Sądecczyzny, lecz każdy uczestnik według swoich sił, tak aby móc zachować ciągłość biegu.

Wszystkie informacje podczas transmisji live:

Między poszczególnymi torami fundacja organizuje konkurs z nagrodami. Wygrywa ta grupa, która nazbiera najwięcej pieniędzy dla podopiecznych fundacji. Pracownicy fundacji wszystko weryfikują przez trzy zrzutki założone dla każdej bieżni osobno. Na wszystkich uczestników czekają wyjątkowe koszulki Fundacji Dietering - Pomagamy z pasją.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz posłanka Urszula Nowogórska.

Mogła być drugą Szewińską. Niedokładne badania i interwencja ZSRR zniszczyły jej karierę >>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×