Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Opuścił Rosję i boi się o siostrę. "Chcą mnie powiesić"

Biegacz narciarski Walerij Gontar w rozmowie z "Dagbladet" przyznał, że opuścił Rosję i zrzekł się obywatelstwa. - Jeśli mnie znajdą, to powieszą i zastrzelą - zdradził. Uważał na słowa ze względu na bezpieczeństwo siostry.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Walerij Gontar Instagram / Na zdjęciu: Walerij Gontar
Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, Walerij Gontar postanowił odciąć się od Władimira Putina. Opuścił kraj i odwrócił się od swojej ojczyzny. W rozmowie z "Dagbladet" przyznał, że zrzekł się także rosyjskiego obywatelstwa.

"Dlaczego wyprowadziłeś się z Rosji" - zapytał go dziennikarz.

- Chodzi o politykę. Chciałbym powiedzieć więcej o moich poglądach politycznych, ale ze względu na bezpieczeństwo siostry muszę to na razie zachować dla siebie. Ona nadal mieszka w Rosji - powiedział.

W ostatnich tygodniach w rosyjskich mediach pojawiły się informacje, że Gontar został obywatelem Ukrainy, co wynika z artykułu w gazecie "Championat". Biegacz narciarski temu zaprzecza.

- Nie jestem już obywatelem Rosji, ale to, że zostałem obywatelem Ukrainy, to kompletne kłamstwo i prowokacja. Rosyjskie media próbują zrujnować mój wizerunek i oskarżają mnie o zdradę. Z tego powodu otrzymuję groźby od Rosjan - przyznał.

- Są ludzie, którzy straszą mnie, że mnie znajdą, powieszą i zastrzelą. Chcą, żebym upadł na kolana i prosił Rosjan o przebaczenie - zdradził.

"Dlaczego tak się dzieje?" - dopytał dziennikarz.

- Ci ludzie są wprowadzani w błąd i naiwnie wierzą w to, co czytają i stają się agresywni. Wszystko, co dotyczy konfliktu między Ukrainą a Rosją, jest wykorzystywane jako zachęta do agresji - podkreślił Gontar.

Do największych sukcesów sportowych Walerija Gontara zaliczyć można niewątpliwie dwa złote medale zdobyte podczas Uniwersjady w 2017 roku.

W ostatnich miesiącach nie był już aktywny pod kątem sportowym. Karierę odsunął na dalszy plan - po raz ostatni w rosyjskich barwach wystąpił w grudniu 2019 roku.

Teraz, kiedy wyjechał z Rosji, ma nadzieję wznowić karierę i reprezentować inny naród w Europie.

Czytaj także:
Zobacz ostatni ranking przed WTA Finals. Duży awans Urszuli Radwańskiej
Hubert Hurkacz wrócił do elity. Zmiana na podium

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×