KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Finki i Rosjanie najlepsi w sprincie drużynowym w Soczi

W niedzielę na olimpijskiej trasie w Soczi odbyły się sprinty drużynowe. Zawody te zakończyły się triumfem Finek i Rosjan. Polacy nie startowali.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Sprinty drużynowe zakończyły rywalizacje w Soczi. Przedolimpijska próba generalna nie była udana dla polskich kibiców, którzy niemal przez cały weekend nie mogli emocjonować się występami najlepszej polskiej biegaczki. Reprezentanci naszego kraju, podobnie jak w przypadku podobnych zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Świata, w Soczi nie stanęli na starcie sprintu.

W biegu mężczyzn bezkonkurencyjni byli Rosjanie, którzy prowadzili od startu do mety. Doskonale znający miejscowe trasy Maksim Wylegżanin i Dmitrij Japarow zdeklasowali rywali, a na mecie mieli ponad 18 sekund przewagi nad Szwedami (Teodor Peterson i Emil Joensson), co jak na biegi sprinterskie jest kolosalną przewagę. Szwedzi do ostatnich metrów walczyli o drugą lokatę i ostatecznie byli nieznacznie szybsi od Niemców.

Bardziej wyrównany był bieg kobiet, w którym triumfowały Finki startujące w składzie Mona-Lisa Malvalehto - Anne Kylloenen. Zawodniczki te na na ostatnich metrach uzyskały ponad 5-sekundową przewagę nad Rosjankami i Kanadyjkami, które do końca walczyły o drugą lokatę. O tym, która reprezentacja zajmie 2. pozycję zadecydowała analiza fotofiniszu. Po niej okazało się, że miejsce na drugim stopniu podium wywalczyły Julia Iwanowa i Natalia Matwiejewa. Druga z Rosjanek na mecie o centymetry była lepsza od Darii Gajazowej.

Wyniki biegu mężczyzn:

M Kraj Skład Czas
1 Rosja I Japarow, Wylegżanin 24:12,3
2 Szwecja I Peterson, Joensson +18,4
3 Niemcy I Teichmann, Angerer +20,5
4 Rosja II Petuchow, Kriukow +28,0
5 Norwegia I Pettersen, Nortthug +29,1
6 Kazachstan I Chebotko, Połtoranin +29,7

Wyniki biegu kobiet:

M Kraj Skład Czas
1 Finlandia I Malvalehto, Kylloenen 17:06,9
2 Rosja II Iwanowa, Matwiejewa +5,5
3 Kanada Jones, Gajazowa +5,5
4 Norwegia I Jacobsen, Brun-Lie +7,2
5 USA Sargent, Bjornsen +9,1
6 Rosja III Nikolajewa, Usatowa +15,7

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×