Justyna Kowalczyk ponownie na podium w Muonio. Polka trzecia w biegu na 4,3 km

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na 4,3 kilometrów stylem klasycznym w Muonio. To kolejne podium Polki u progu sezonu - w piątkowym sprincie również była trzecia.

Daniel Ludwiński
Justyna Kowalczyk Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Organizatorzy pierwotnie zapowiadali, że w sobotę narciarki będzie czekał dystans 5 kilometrów. Ostatecznie po dokładnym zmierzeniu okazało się, że trasa będzie krótsza o 700 metrów. Od pierwszego punktu pomiaru czasu najlepszy rezultat miała główna faworytka gospodarzy Krista Parmakoski. Druga zawodniczka ostatniej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie zawiodła oczekiwań miejscowych kibiców i wygrała dość zdecydowanie.

Justyna Kowalczyk cały czas plasowała się w ścisłej czołówce, ale była jednak sporo wolniejsza od Parmakoski. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła trzecie miejsce ze stratą ponad 24 sekund do Finki. Przed Polką sklasyfikowana została jeszcze Natalia Nieprajewa, która była na drugim miejscu także w piątkowym sprincie.

W niedzielę ostatni start Kowalczyk w Muonio, tym razem na 10 kilometrów stylem dowolnym.