MŚ Seefeld 2019. Therese Johaug na piątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów

Therese Johaug wygrywając bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym, wywalczyła swój dziesiąty złoty medal w historii występów na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Tym samym 30-latka awansowała na piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Adrian Nuckowski
Therese Johaug PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Therese Johaug
W nim wyraźną liderką jest jej rodaczka Marit Bjoergen, która zdobyła aż 26 medali podczas sześciu imprez tej rangi. Therese Johaug wyprzedzają jeszcze Jelena Wialbe, Larysa Łazutina oraz jej rodak Petter Northug, który w grudniu 2018 r. ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Johaug wywalczyła podczas MŚ w Seefeld łącznie cztery medale. Poza sukcesem w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną, Norweżka wygrywała także w skiathlonie oraz na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, a wraz z koleżankami zajęła drugie miejsce w rywalizacji sztafetowej.

Czytaj również: MŚ w skokach 2019. W mikście Polacy mają szansę na wysokie miejsce. Rafał Kot zdradził dlaczego

Klasyfikacja wszech czasów mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym

Miejsce Zawodnik Kraj Dyscyplina Medale(złote-srebrne-brązowe) Lata startów w MŚ
1. Marit Bjoergen Norwegia biegi narciarskie 18-5-3 2003-2017
2. Jelena Wjabe ZSRR/WNP/Rosja biegi narciarskie 14-3-0 1989-1997
3. Petter Northug Norwegia biegi narciarskie 13-3-0 2007-2017
4. Larysa Łazutina ZSRR/WNP/Rosja biegi narciarskie 11-3-2 1989-2001
5. Therese Johaug Norwegia biegi narciarskie 10-2-3 od 2007
6. Bjoern Daehlie Norwegia biegi narciarskie 9-5-3 1991-1999

Czy Therese Johaug jest w stanie wskoczyć do czołowej trójki tej klasyfikacji po MŚ w 2021 roku?