PŚ w biegach: Nilsson i Klaebo potwierdzili klasę w Quebecu

Stina Nilsson i Johannes Klaebo byli najlepsi w ostatnich w tym sezonie zawodach sprinterskich w biegowym Pucharze Świata. Oboje zdobyli również Małą Kryształową Kulę.
Piotr Szarwark
Getty Images / Linnea Rheborg / Na zdjęciu: Stina Nilsson

Reprezentantki Szwecji nie miały sobie równych w ostatnich w tym sezonie zawodach sprinterskich w biegowym Pucharze Świata, zajmując w Quebecu wszystkie trzy miejsca na podium. Najlepsza okazała się Stina Nilsson, która zdobyła również Małą Kryształową Kulę. Za jej plecami znalazła się Maja Dahlqvist, a trzecie miejsce zajęła Jonna Sundling.

O wygranej Nilsson zadecydował foto-finisz, według oficjalnych wyników pokonała ona swoją rodaczkę o zaledwie 0,01 sekundy. Sundling do zwyciężczyni straciła nieco ponad sekundę.

Wśród mężczyzn bezapelacyjnie najlepszy okazał się Johannes Hoesflot Klaebo i - podobnie jak Nilsson - również triumfował w sprinterskiej klasyfikacji Pucharu Świata. Norweg w finale zawodów w Kanadzie uzyskał czas 3:22.14 s. Drugie miejsce zajął Federico Pellegrino (ze stratą 1,1 sekundy do Klaebo), a podium uzupełnił Sindre Bjoernstad Skar (1,55 straty).

Zawody w Quebecu odbyły się bez udziału Polaków.

Czy śledzisz Puchar Świata w biegach narciarskich?