Biegi narciarskie. 3 Norweżki znów na podium, Therese Johaug z kolejnym triumfem

Therese Johaug wygrała w Oestersund bieg pościgowy na 10 kilometrów techniką klasyczną - drugi etap cyklu Ski Tour zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Piotr Ziemka
Therese Johaug PAP/EPA / Anders Wiklund / Na zdjęciu: Therese Johaug
Do drugiego etapu cyklu Ski Tour zawodniczki przystąpiły na podstawie miejsc i czasów z sobotniego biegu na 10 kilometrów techniką łyżwową. Jako pierwsza wystartowała Therese Johaug.

Zwyciężczyni Tour de Ski powiększyła przewagę nad rywalkami i odniosła kolejne zwycięstwo. O drugie miejsce do końca rywalizowały Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg oraz Ebba Andersson. Ostatecznie to znów Weng i Oestberg znalazły się w czołowej trójce. Natomiast Szwedka, reprezentantka gospodarzy, ponownie została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Zacięta była też rywalizacja o piąte miejsce - zajęła je Anamarija Lampic. Szósta finiszowała Krista Parmakoski, siódma Teresa Stadlober, a ósma Astrid Jacobsen. Sklasyfikowano 67 biegaczek. Polek nie zgłoszono do zmagań w Oestersund.

Następne etapy Ski Tour odbędą się 18, 20, 22 i 23 lutego. We wtorek zostaną rozegrane sprinty stylem dowolnym w Aare.