Biegi narciarskie. Trzy Norweżki na podium w Oestersund. Wygrała Therese Johaug

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / NORDPOLE / Na zdjęciu: Therese Johaug
Newspix / NORDPOLE / Na zdjęciu: Therese Johaug
zdjęcie autora artykułu

Therese Johaug wygrała w Oestersund bieg na 10 kilometrów techniką łyżwową - pierwszy etap cyklu Ski Tour zaliczanego do Pucharu Świata.

Na pierwszych 600 metrach najlepszy czas uzyskała Katerina Janatova (minuta i 46 sekund). Drugi wynik na pierwszym punkcie pomiarowym miała Therese Johaug. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata traciła wówczas do Czeszki cztery dziesiąte sekundy. Trzecia była wtedy Heidi Weng (+1.8).

Na wszystkich kolejnych punktach pomiarowych Johaug obejmowała już prowadzenie. Natomiast Janatova ostatecznie nie znalazła się nawet w czołowej trzydziestce. Sklasyfikowano ją na 37. miejscu.

Na podium stanęły trzy Norweżki. Drugą lokatę zajęła H. Weng, która uzyskała o 1.7 sekundy lepszy wynik niż Ingvild Flugstad Oestberg. Piąta była Ragnhild Haga, a szósta - Astrid Jacobsen.

W czołowej szóstce znalazła się tylko jedna zawodniczka spoza Norwegii - Ebba Andersson. Reprezentantka gospodarzy miała trzeci rezultat po czwartym i piątym kilometrze. Ostatecznie Szwedka zajęła czwartą pozycję.

Zaprezentowało się 66 zawodniczek. Polek nie zgłoszono do rywalizacji w cyklu Ski Tour. W niedzielę zostanie rozegrany bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym. Następne etapy zaplanowano na 18, 20, 22 i 23 lutego. Zakończenie cyklu Ski Tour odbędzie się w Trondheim.

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1 Therese Johaug Norwegia21:49.7
2 Heidi Weng Norwegia+45.6
3 Ingvild Flugstad Oestberg Norwegia+47.3
4 Ebba Andersson Szwecja+53.1
5 Ragnhild Haga Norwegia+1:04.3
6 Astrid Jacobsen Norwegia+1:05.0

Czytaj także: Paweł Wąsek i Stefan Hula na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego, 189 punktów - rekordowa zdobycz Polaków na skoczni Kulm.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Stefan Kraft lata jak szalony. "Punkty zdobywa krok po kroku"

Źródło artykułu: