Ski Tour: sześć czołowych miejsc dla Norwegów. Paal Golberg triumfatorem

Aleksander Bolszunow nie utrzymał prowadzenia w klasyfikacji łącznej Ski Tour podczas biegu pościgowego na 30 kilometrów techniką klasyczną w Trondheim. Rosjanina wyprzedziło aż sześciu Norwegów.

Piotr Ziemka
Paal Golberg PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Paal Golberg
Do ostatniego etapu zawodnicy przystąpili na podstawie miejsc i czasów w klasyfikacji generalnej turnieju Ski Tour po pięciu odcinkach. Aleksander Bolszunow ruszył na trasę o 34 sekundy wcześniej od Paala Golberga. Już po 2200 metrach z tej przewagi pozostało tylko 18 sekund. Na czwartym kilometrze urodzony w 1990 roku Norweg doścignął zwycięzcę Tour de Ski 2020, a w trzynastej minucie już odskoczył Rosjaninowi i prowadził samotnie. Po czternastu kilometrach Golberg wyprzedzał Bolszunowa aż o minutę.

Na szesnastym kilometrze lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata minęła piątka Norwegów: Emil Iversen, Johannes Hoesflot KlaeboSimen Hegstad Krueger, Martin Nyenget, a także Hans Christer Holund.

Bolszunow ostatecznie znalazł się na siódmej pozycji. Golberg pozostał na czele do końca. Drugi finiszował Krueger. Trzecie miejsce zajął Holund. Najlepszy czas dnia netto uzyskał Iversen, który minął metę jako czwarty. Biegu nie ukończył Dominik Bury. Na starcie nie stanęli Kamil Bury i Maciej Staręga.

W poprzednią niedzielę - 16 lutego - Paal Golberg również triumfował w biegu pościgowym - na 10 kilometrów stylem klasycznym
.

W sobotę, 29 lutego, odbędzie się bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn w Lahti.