Nokaut w wykonaniu Therese Johaug. Reszta mogła myśleć tylko o 2. miejscu

Therese Johaug kolejny raz pokazała, że nie ma sobie równych w biegach na dłuższych dystansach. W Falun trzykrotna złota medalistka z Pekinu wygrała z ponad 30-sekundową przewagą.

Michał Gałęzewski
Therese Johaug Getty Images / Federico Modica/NordicFocus / Na zdjęciu: Therese Johaug
W tym sezonie Therese Johaug wystąpiła w dziesięciu biegach na dystansach 10 kilometrów i dłuższych. Dwukrotnie była druga - po raz ostatni 4 grudnia, a resztę wyścigów wygrywała. Zwycięstwo w Falun, to siódma jej wygrana z rzędu licząc Puchar Świata i igrzyska olimpijskie.

Na pomiarze zlokalizowanym na odległości 2.5 kilometra prowadziła co prawda Szwedka Jonna Sundling, jednak już na kolejnym międzyczasie rozpoczął się nokaut ze strony Therese Johaug. Kończąca rywalizację Norweżka miała już 14.1 sekundy przewagi i konsekwentnie ją powiększała.

Ostatecznie Johaug przebiegła 10 kilometrów w czasie 22:34.4 i pokonała drugą Sundling o 35.9 sekundy. Szwedka do końca ścigała się z dwoma rywalkami, które wybiegły wcześniej na trasę. Jessica Diggins straciła do Sundling 0.4 sekundy, a Krista Parmakoski do drugiego miejsca miała zaledwie 2.3 sekundy, ale nie stanęła na podium.