Norweska dominacja w biegu na 15 kilometrów. Polacy bez punktów

Aż pięciu Norwegów znalazło się w pierwszej szóstce biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym. Zwyciężył Didrik Toenseth. Najlepszy z Polaków, Kamil Bury, zajął 34. miejsce.

Michał Gałęzewski
Didrik Toenseth Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Didrik Toenseth
Na trasach biegowych w Falun pobiegło 75 zawodników, w tym czterech Polaków. Biało-Czerwoni delikatnie mówiąc nie walczyli o najwyższe lokaty. Najlepszy z Polaków, Dominik Bury był bliski zapunktowania. Dobiegł do mety z 34. czasem, tracąc niespełna 4 sekundy do punktowanego miejsca.

Pozostali reprezentanci Polski mogą się cieszyć, że do biegu zgłosili się też zawodnicy z mniej narciarskich nacji. Maciej Staręga i Kamil Bury dobiegli na 65. i 66. miejscu, a Mateusz Haratyk był jeszcze niżej - zajął 70. pozycję, pokonując jedynie zawodników z Węgier, Brazylii, Nigerii i Chile.

W zupełnie innym tempie biegła ścisła czołówka, w szczególności reprezentanci Norwegii. Z czasem 31:57.6 zwyciężył Didrik Toenseth z Norwegii, przed Szwedem Calle Halfvarssonem. Cztery kolejne pozycje zajęli inni zawodnicy z Norwegii.