WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet

Sztafeta dobiegła końca. Sklasyfikowanych zostało 15 zespołow. Na 17:15 zaplanowana jest kolejna konkurencja MŚ w Lahti, czyli konkurs skoków na dużym obiekcie.

Martyna Galewicz jest już na mecie. Polki zajmują ósme miejsce.

Na mecie są już Niemcy i Szwajcarki. Teraz czas na Polkę.

Piąta pozycja dla Rosji. Czekamy na Martynę Galewicz, która walczy o ósme miejsce.

Czwarte miejsce zajęła reprezentacja USA.

Stina Nilsson szybsza! Szwedka minęła Kristę Parmakoski i zapewniła swojej reprezentacji srebro.

Trwa zażarta walka o drugie miejsce. O wszystkim zdecydują ostatnie metry. Finki i Szwedki są już na stadionie.

Marit Bjoergen na mecie. Norweżki mistrzyniami świata w sztafecie. Dla Bjoergen jest to siedemnaste złoto w zawodach tej rangi.

Krista Parmakoski zwiększa tempo. Stina Nilsson wytrzymuje jednak próby ataku Finki.

Marit Bjoergen zbliża się już powoli do stadionu - do mety pozostał kilometr.

Polska spadła na ósme miejsce. Martyna Galewicz ma jednak wyraźny zapas nad dziewiątymi Włoszkami.

Na półmetku zmiany przewaga Norwegii to minuta i 11 sekund. Szwecja i Finlandia bliskie medali - reprezentacja USA traci 16 sekund.

Martyna Galewicz spadła na siódme miejsce. Polkę wyprzedziła Seraina Boner ze Szwajcarii. Różnice między nimi są minimalne. Kolejnych 9 sekund traci Anastazja Siedowa z Rosji.

Przewaga Norweżek wzrosła do ponad minuty. Marit Bjoergen biegnie po kolejne złoto. Finki i Szwedki mogą za to do końca walczyć o srebro.

Na ostatniej zmianie w czołowych zespołach biegną Marit Bjoergen, Stina Nilsson i Krista Parmakoski. W naszym zespole biegnie Martyna Galewicz.

Czwarte miejsce zajmują Amerykanki, a piąte Niemki. Kornelia Kubińska skończyła zmianę jako szósta, tuż za Nicole Fessel. Zaraz za Polami są Szwajcarki.

Wielki kryzys Laury Mononen. W końcówce poniosła dalsze poważne straty. Jako druga finiszowała na trzeciej zmianie Ebba Andersson, wolniejsza od Astrid Jacobsen o ponad 56 sekund. Mononen ukończyła bieg jeszcze 2 sekundy później.

Ostatnia zmiana u Norweżek - bieg rozpoczęła Marit Bjoergen.

Laura Mononen zupełnie nie wytrzymała tempa. Astrid Jacobsen ma już 30,4 sekundy przewagi. Do Finki zbliża się Szwedka Ebba Andersson, wolniejsza już tylko o 15 sekund.

Na półmetku zmiany Kornelia Kubińska jest szósta, tuż za Nicole Fessel. Do tej dwójki zbliża się Nathalie Von Siebenthal ze Szwajcarii.

Astrid Jacobsen prowadzi już wyraźnie. To może być atak na złoty medal!

Ciekawie zapowiada się walka o brąz. Szwedzki tracą do liderek prawie pół minuty, ale jednocześnie mają tylko 17 sekund przewagi nad Amerykankami.

Liderki są półmetku zmiany. Astrid Jacobsen oderwała się na kilkanaście metrów i prowadzi przed Laurą Mononen.

Polska została dogoniona przez Niemcy. Kornelia Kubińska trzyma się jednak rywalki i jest szósta.

Szwedki wypadają z walki o złoto. Ebba Andersson traci do liderek już prawie 23 sekundy.

Laura Mononen i Astrid Jacobsen biegną na trzeciej zmianie w dwóch najmocniejszych sztafetach.

Ewelina Marcisz finiszowała jako piąta. W polskim zespole biegnie teraz Kornelia Kubińska.

Charlotte Kalla nie wytrzymała tempa rywalek. W strefie zmian jako pierwsza zameldowała się Kerttu Niskanen, tuż przed Heidi Weng. Ta dwójka zyskała nad Szwedką prawie 13 sekund.

Ewelina Marcisz nadal jest piąta ze stratą 53 sekund.

Kerttu Niskanen narzuca ostrzejsze tempo. Za jej plecami trzyma się Heidi Weng, natomiast przez chwilę pewną stratę miała Charlotte Kalla. Szwedka ponownie dołączyła jednak do rywalek.

Sadie Bjornsen biegnie sama na czwartym miejscu. Ewelina Marcisz jest piąta i traci do liderek prawie pół minuty. Polka biegnie całkiem dobrze i ma spory zapas na kolejnymi zawodniczkami.

Trzy skandynawskie reprezentacje są już na stadionie, co oznacza, że mają za sobą połowę zmiany. Tempo biegu jest bardzo dobre, a szybka trasa sprawia, że uzyskany czas może być rekordowy jak na sztafetę 4x5 km.

Na punkcie pomiaru po 1,1 km Ewelina Marcisz spadła na piąte miejsce. Wyprzedziła ją Sadie Bjornsen z USA.

Skandynawki biegną już razem. Charlotte Kalla narzuciła ostre tempo, które pozwoliło jej dogonić Heidi Weng.

Na drugiej zmianie biegnie u nas Ewelina Marcisz. W innych czołowych zespołach rywalizują teraz Heidi Weng, Charlotte Kalla i Kerttu Niskanen.

Zawodniczki są już w strefie zmian. Justyna Kowalczyk ukończyła swój odcinek jako trzecia ze stratą 7,9 sekundy do Maiken Caspersen Falli.

Maiken Caspersen Falla atakuje. Norwezka oderwała się od konkurentek. Justyna Kowalczyk traci do niej około 30 metrów.

Zawodniczki mają za sobą 3,6 km. Do strefy zmian pozostało więc już stosunkowo niedużo - każdy odcinek liczy 5 km.

Cztery reprezentacje - Polska, Norwegia, Szwecja i Finlandia - wyraźnie oderwały się od reszty zespołów. Na prowadzeniu Maiken Caspersen Falla.

Czołówka jest już na stadionie. Stawka wciąż się dzieli - bezpośrednio za plecami Justyny Kowalczyk znajdują się już tylko Saarinen, Falla, Haag. Tempo próbują utrzymać jeszcze reprezentacje USA i Niemiec, ale mają już pewną stratę.

Na punkcie pomiaru czasu po 1,1 km Kowalczyk cały czas prowadzi. Stawka zawodniczek powoli się rozciąga - czołowa grupa liczy już tylko 10 zawodniczek.

Justyna Kowalczyk od początku narzuca wysokie tempo. Po 90 sekundach biegu Polka prowadzi!

Bieg rozpoczęty! Prócz Justyny Kowalczyk na pierwszej zmianie startują m.in. Maiken Caspersen Falla (Norwegia), Aino Kaisa Saarinen (Finlandia) czy Anna Haag (Szwecja).

Justyna Kowalczyk pobiegnie w reprezentacji Polski na pierwszej zmianie. Na kolejnych odcinkach wystąpią Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

Przed rozpoczęciem sztafety honorową rundę na stadionie w Lahti wykonała 92-letnia Siiri Rantanen, legenda fińskich biegów z lat 50.

Czwartkowa sztafeta będzie pożegnaniem Justyny Kowalczyk z mistrzostwami świata w Lahti. Więcej szczeółów w naszej zapowiedzi.

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.