Wielki sukces polskiej pięściarki! W walce o złoto dała z siebie wszystko

Oliwia Toborek zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w boksie olimpijskim. Polka w finale turnieju w Stambule przegrała z Litwinką Gabriele Stonkute. 20-latka zapisała się jednak w historii polskiego pięściarstwa.

Waldemar Ossowski
Oliwia Toborek PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Oliwia Toborek
Srebro 20-latki to największy sukces w polskim boksie olimpijskim od 10 lat. Wówczas to po raz ostatni srebrne krążki na mistrzostwach w Czinguadao zdobyły Sandra Kruk i Magdalena Stelmach.

Toborek w finale turnieju wagi do 81 kg świetnie radziła sobie w pierwszej rundzie. W dwóch kolejnych starciach to jednak bardziej utytułowana Litwinka dyktowała warunki, a w trzeciej rundzie Polka była liczona.

Sukces Oliwii Toborek jest tym bardziej godny podziwu, gdyż do Stambułu poleciała jako zawodniczka rezerwowa. Zastąpiła ona Martynę Jancelewicz, która doznała kontuzji oka.

Po drodze do finału podopieczna trenera Tomasza Dylaka wyeliminowała Rumunkę Alexandrę Petcu, a następnie Australijkę Jessicę Bagley.