Boks. Suzuki Boxing Night V. Damian Durkacz lepszy od Dominika Kidy w Lublinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
zdjęcie autora artykułu

W pojedynku aktualnych mistrzów Polski Damian Durkacz (63 kg) pokonał jednogłośnie na punkty Dominika Kidę (69 kg). Walka odbyła się na będącej świetną wizytówką polskiego pięściarstwa gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night V.

W tym artykule dowiesz się o:

Przygotowujący się do wznowienia kwalifikacji do igrzysk w Tokio i niepokonany na polskich ringach Damian Durkacz po raz pierwszy boksował w wadze 69 kg. Był lepszym zawodnikiem, a poza tym w ostatniej minucie 3. rundy Dominik Kida był liczony przez sędziego. - Chcę wyszarpać medal olimpijski - zapowiedział pięściarz Concordii Knurów na antenie TVP Sport.

W innych pojedynkach wagi 69 kg Filip Wąchała wygrał z Michałem Jarlińskim, a Łukasz Niemczyk z Bartłomiejem Przybyłą - werdykty po 3:0. Bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja o miejsce w kadrze narodowej w wadze superciężkiej. W sobotę odbyły się dwie walki i triumfowali w nich młodzi bokserzy - Oskar Kopera (rocznik 2001) i Oskar Safaryan (2000). Oskar Kopera to brązowy medalista mistrzostw Europy w młodszych kategoriach wiekowych i aktualny Mistrz Polski Młodzieżowców, zaś Oskar Safaryan 2-krotnie z rzędu wygrywał MP Seniorów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Na ringu w Lublinie Oskar Kopera pod koniec 1. rundy rzucił na deski Adama Kulika, a ostatecznie wygrał walkę na punkty. W ostatniej potyczce wieczoru po wyrównanej walce Oskar Safaryan pokonał Karola Krupienika. W wadze ciężkiej niespodziankę sprawił Witold Lisek, który zrewanżował się Tomaszowi Niedźwieckiemu za 2 wcześniejsze porażki. W innej walce do 91 kg kolejny bardzo młody bokser Mateusz Bereźnicki (rocznik 2001) wygrał z Witalijem Burlakiem. W wadze 57 kg doszło do rewanżu za finał listopadowych MP w Wałczu i ponownie Jarosław Iwanow był lepszy od Pawła Bracha - 2:1. Podczas gali Suzuki Boxing Night V, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Boxing Night, zwycięstwa odnieśli także - w kat. wagowej 81 kg - mistrz Polski 2020 Daniel Adamiec i mistrz Polski 2019 Sebastian Wiktorzak. Daniel Adamiec wypunktował Piotra Szczukowskiego, a Sebastian Wiktorzak pokonał swojego rywala z finału mistrzostw kraju z Opola Sebastiana Wiktorzaka.

Wyniki:

57 kg: Jarosław Iwanow - Paweł Brach 2:1 69 kg: Filip Wąchała - Michał Jarliński 3:0 69 kg: Łukasz Niemczyk - Bartłomiej Przybyła 3:0 69 kg: Damian Durkacz - Dominik Kida 3:0 81 kg: Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński 3:0 81 kg: Daniel Adamiec - Piotr Szczukowski 3:0 91 kg: Mateusz Bereźnicki - Witalij Burlak 3:0 91 kg: Witold Lisek - Tomasz Niedźwiecki 2:1 +91 kg: Oskar Kopera - Adam Kulik 3:0 +91 kg: Oskar Safaryan p- Karol Krupienik 3:0

Zobacz także: Boks. Kolejne zwycięstwo Saula Alvareza. "Canelo" rozbił Turka i pozostał mistrzem świata

Zobacz także: MMA. UFC Vegas 20. Wyniki gali. Wieczór decyzji. Ciryl Gane pokonał Jairzinha Rozenstruika

Źródło artykułu: