Wielka szansa Mateusza Masternaka. Pojedynek odbędzie się w Polsce

Andrzej Wasilewski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradził, że 1 października w Polsce ma odbyć się starcie Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO) z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO). Zwycięzca tej batalii dostanie szansę walki o pas mistrza świata.

Waldemar Ossowski
Mateusz Masternak Materiały prasowe / Mateusz Masternak
- Szukaliśmy regionu, który aktywnie zaangażuje się w organizację gali, mam na myśli także część finansową. Są w Polsce takie miejsca, gdzie prawdziwy, poważny sport o wymiarze światowym jest bardzo szanowany. I chyba znaleźliśmy taki region. Impreza odbędzie się w kilkutysięcznej hali. Brakuje jeszcze paru kropek nad i, zanim domkniemy tę sprawę - powiedział Andrzej Wasilewski w rozmowie z Przemysławem Osiakiem.

"Master" to były mistrz Europy w kategorii junior ciężkiej. 35-latek wygrał pięć pojedynków z rzędu, co dało mu wysokie miejsce w rankingu IBF. Posiadaczem pasa tej organizacji jest aktualnie Jai Opetaia, który sensacyjnie odebrał tytuł Mairisowi Briedisowi.

Mateusz Masternak to aktualnie jeden z najlepszych polskich bokserów zawodowych. W profesjonalnej karierze stoczył aż 51 pojedynków, z których 46 wygrał.

Jason Whateley ma dużo mniejsze doświadczenie od Polaka. Zawodowo walczy od 2018 roku i od tego czasu jest niepokonany - zwyciężył 10 pojedynków.