Usyk mówi wprost, co zrobiłby z Putinem. Mocne słowa

- Nie ma po prostu innego wyjścia - powiedział Ołeksandr Usyk w rozmowie z "Super Expressem" na temat tego, co należy zrobić z Władimirem Putinem. Ukraiński mistrz boksu nie szczypał się w język. Padły poważne groźby.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Władimir Putin i Ołeksandr Usyk Getty Images / Contributor / Khalid Alhaj / MB Media / Władimir Putin i Ołeksandr Usyk
Pomimo milionów na koncie, Ołeksandr Usyk nie zdecydował się opuścić na stałe Ukrainy, która od 24 lutego 2022 jest atakowana przez Rosję.

Przyznał, że przez pierwszy miesiąc spał z bronią przy łóżku, ale Kijów to miasto, które kocha i opuszcza je jedynie w momencie, w którym musi. Na chwilę.

- Nie wyobrażam sobie, by w takim momencie być gdzieś indziej. Obiecałem sobie, że tak długo, jak to możliwe, będę w Kijowie i będę wspierał moich rodaków. Kijów to moje ukochane miasto - tłumaczył w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Całą rozmowę znajdziesz tutaj -->> Już dawno mógłby wyjechać z Ukrainy. Mówi, dlaczego tam został

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się na rozkaz Władimira Putina. Teraz Usyk - w rozmowie z "Super Expressem" - zdradził, co zrobiłby, gdyby spotkał rosyjskiego dyktatora. Nie przebierał w słowach.

- Jakbym miał broń, tobym go zabił. A jakby nie było broni, tobym go udusił - wypalił Usyk. - Nie ma po prostu innego wyjścia - dodał.

Jednocześnie przyznał jednak, że nie oczekuje takiego spotkania. Wyjawił też, kim dla niego jest Putin. - Po prostu nie chciałbym go spotkać, bo nie mam do tego człowieka żadnych odczuć. W ogóle żadnych. To po prostu czarna plama - wytłumaczył.

Przypomnijmy, że 26 sierpnia Usyk stanie do walki o obronę tytułu mistrza świata podczas gali we Wrocławiu. W naszym kraju spędzi również 12 tygodni okresu przygotowawczego.

- Chciałbym zawalczyć w Ukrainie, ale wiadomo, że na razie to niemożliwe. Zdecydowałem się więc na Polskę i strasznie się cieszę, że tu jestem - powiedział.

Zobacz także:
Wielka sprawa! Ołeksandr Usyk zawalczy w Polsce
Kłopoty Krzysztofa Głowackiego. To zaniepokoiło lekarza

ZOBACZ WIDEO: Mamed Chalidow powiedział "nie". Co zrobi KSW?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×