Kownacki - Meyna: koniec walki w pierwszej rundzie

To nie tak miało wyglądać. Starcie Adam Kownacki vs. Kacper Meyna na Kapeo Rocky Boxing Night zakończyło się już w 1. rundzie. Takiego rezulatatu nie spodziewał się praktycznie nikt.

Artur Babicz
Artur Babicz
Sensacja w walce Adam Kownacki vs Kacper Meyna Twitter / Sensacja w walce Adam Kownacki vs. Kacper Meyna
W pewnym momencie wydawało się, że Adam Kownacki ma wszystko, aby namieszać w wadze ciężkiej. Polak, pomimo niezbyt imponujących warunków fizycznych, zachwycał ofensywnym stylem walki. Jednak rywale w końcu nauczyli się z nim walczyć, i w ostatnich latach zanotował cztery porażki z rzędu (jedna jest mocno kontrowersyjna), a sobotnia walka z Kacprem Meyną (11-2) była dla niego być albo nie być w zawodowym boksie.

Co więcej, sobotnie starcie Kownackiego na Kapeo Rocky Boxing Night w Koszalinie było nie tylko szansą na poprawienie rekordu, ale również pierwszą okazją do pokazania się przed polską publicznością. Wcześniej miał on okazję walczyć jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka na stałe. Ponadto, stawką walki z Kacprem Meyną był tytuł mistrza Polski... choć ten w boksie zawodowym nie znaczy zbyt wiele.

Początek walki rozpoczął się bardzo ofensywnie z obu stron. Jak się okazuje, ostatnie porażki Kownackiego spowodowały u niego ogromne zniszczenia. Kacper Meyna kilkukrotnie trafił Kownackiego, którym poważnie wstrząsnął. W ciągu 42 sekund "Baby Face" otrzymał wiele mocnych ciosów, na które nie odpowiadał, dlatego nie mogło być innej decyzji niż przerwanie tego pojedynku.

W ten efektowny sposób zwycięzcą został Kacper Meyna. Ta wygrana niewątplwie odbije się szerokim echem w świecie pięściarskim i może być dla niego trampoliną do kolejnych dużych walk. Natomiast w przypadku Adama Kownackiego cięzko cokolwiek powiedzieć o jego dalszej karierze.

ZOBACZ WIDEO: Marian Ziółkowski wraca do klatki KSW! Znamy jego rywala

Zobacz także: Pełna karta walk gali Joshua vs. Ngannou
Zobacz także: Show Polaka w prestiżowym turnieju

Czy Adam Kownacki powinien zakończyć karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×