Usyk oddał pas! Saudyjczycy potwierdzili walkę Joshua - Dubois na Wembley

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Anthony Joshua i Daniel Dubois
Twitter / Na zdjęciu: Anthony Joshua i Daniel Dubois
zdjęcie autora artykułu

Doszło do niespodziewanego obrotu spraw w wadze ciężkiej. Po tym, jak pas mistrzowski IBF musiał oddać Ołeksandr Usyk, mistrzem został Daniel Dubois. Saudyjczycy zadziałali bardzo szybko i zorganizowali wielki hit z udziałem Anthony'ego Joshuy.

O tym, że Ołeksandr Usyk będzie zmuszony oddać pas mistrzowski IBF spekulowano od dawna. Z jednej strony mówiło się, że federacja może zgodzić się przedłużyć jego panowanie do walki z Tysonem Furym, ale ostatecznie Ukrainiec oddał ten tytuł. W efekcie jego abdykacji mistrzem został Daniel Dubois (21-2, 20 KO), który po ostatniej wygranej z Filipem Hrgoviciem był pierwszy w kolejce po ten tytuł.

Na pierwszą obronę mistrzostwa świata IBF w wykonaniu Brytyjczyka nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ odbędzie się już 21 września na słynnym Wembley. Będzie to również pierwsza gala organizowana przez sponsorów z Arabii Saudyjskiej w Wielkiej Brytanii. Ci postanowili przywitać się z nowym rynkiem z przytupem, bowiem rywalem Daniela Dubois w walce wieczoru będzie Anthony Joshua (28-3, 25 KO).

ZOBACZ WIDEO: Trener przejął mikrofon, Wikłacz skomentował kosmiczną walkę z Przybyszem

O walce obu pięściarzy spekulowano od kilku miesięcy. Obaj mają za sobą bardzo ważne wygrane. Aktualny mistrz IBF w wadze ciężkiej, oprócz wspomnianej wygranej z Chorwatem, wcześniej wygrał po efektownej walce z Jarrellem Millerem. Natomiast Anthony Joshua nie pamięta już o przegranej z Usykiem i zanotował cztery efektowne wygrane z rzędu - z Jarmaine'em Franklinem, Robertem Helleniusem, Otto Wallinem i Francisem Ngannou.

To jednak nie wszystko, co zaplanowali Saudowie na 21 września. Na karcie walk na ten moment znajduje się jeszcze pięć pojedynków z udziałem gwiazd brytyjskiego pięściarstwa. Zobaczymy m.in. starcie Anthony'ego Cacace z Joshem Warringtonem o pas IBF kategorii super piórkowej czy walkę Tylera Denny'ego z Hamzahem Sheerazem o mistrzostwo Europy wagi średniej.

Karta walk gali Anthony Joshua vs Daniel Dubois:

Main event: Anthony Joshua (28-3, 25 KO) vs Daniel Dubois (21-2, 20 KO) Liam Smith (33-4-1, 20 KO) vs Josh Kelly (15-1-1, 8 KO) Anthony Cacace (22-1, 8 KO) vs Josh Warrington (31-3-1, 8 KO) Tyler Denny (19-2-3, 1 KO) vs Hamzah Sheeraz (20-0, 16 KO) Joshua Buatsi (18-0, 13 KO) vs Willy Hutchinson (18-1, 13 KO)  Mark Chamberlain (16-0, 12 KO) vs Josh Padley (14-0, 4 KO)

Zobacz także: Włodarczyk poznał rywala na debiut w Fame MMA Zobacz także: Przerażające sceny w ringu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty